Xbox Series S pod ostrzałem szefa Quantic Dream. David Cage obawia się, że sprzęt może wstrzymywać XSX

News
4981V
Xbox Series S pod ostrzałem szefa Quantic Dream. David Cage obawia się, że sprzęt może wstrzymywać XSX
Iza Łęcka | 13.10.2020, 07:00

David Cage jest kolejnym deweloperem, który nie jest przekonany do Xboksa Series S. Zdaniem twórcy takich produkcji jak Detroit: Become Human czy Heavy Rain, najtańszy next-gen może wprowadzić niepotrzebne zamieszanie i problemy.

W zeszłym tygodniu twórca The Falconeer nie szczędził zachwytów nad najmniejszym Xboksem w historii, tymczasem nie wszyscy twórcy są przekonani do idei Microsoftu. David Cage stwierdził, że przygotowanie dwóch urządzeń o różnych specyfikacjach będzie problematyczne zarówno dla deweloperów, jak i konsumentów.

W trakcie rozmowy z redakcją Wccftech, założyciel Quantic Dream nawiązał do powstania Xboksa Series S. Deweloper nie ukrywał, że XSS może ograniczać wydajniejszego Xboksa Series X, porównując jednocześnie sytuację do rynku PC, gdzie również pojawia się wiele różnych opcji konfiguracji. Zdaniem Cage'a, tworzenie gier będzie „znacznie bardziej skomplikowane”

„Kiedy producent oferuje dwie konsole o różnych specyfikacjach, istnieje duża szansa, że większość programistów skupi się na słabszej wersji, aby uniknąć robienia dwóch różnych wersji.”

„Muszę przyznać, że naprawdę nie jestem wielkim fanem tej sytuacji. Myślę, że jest to mylące dla deweloperów, ale także dla graczy, i chociaż rozumiem komercyjne powody tego wyboru, myślę, że sytuacja jest problematyczna.”

David Cage jednocześnie przypomniał, że obecnie jego studio jest multiplatformowe, dlatego też pracuje nad optymalizacją produkcji na wszystkie urządzenia:

„Jeśli chodzi o Quantic Dream, w miarę jak rozwijamy własną technologię i silniki, jesteśmy zdeterminowani, aby zoptymalizować nasze tytuły dla każdej platformy. Jako deweloper PC wdrażamy skalowalne funkcje oparte na tej platformie, co jest bardzo pomocne w podkreśleniu tego, co sprzęt ma najlepszego do zaoferowania.”

Dyrektor generalny Quantic Dream przyłączył się tym samym do Jima Ryana, który wspomniał, że Sony również rozważało przygotowanie słabszego sprzętu, ale szybko zrezygnowano z tego pomysłu.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/david-cage-thinks-having-two-next-gen-xbox-consoles-is-confusing-for-developers-and-players/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych