PS5 z rekordową popularnością? Analityk z Rakutena przewiduje sprzedaż na poziomie kilkuset milionów

News
2955V
PS5 z rekordową popularnością? Analityk z Rakutena przewiduje sprzedaż na poziomie kilkuset milionów
Kajetan Węsierski | 17.10.2020, 09:00

Choć przewidywania odnośnie do sprzedaży nowej generacji są rzeczywiście pozytywne, to jeden z analityków, będący członkiem Rakuten Securities Economic Research Institute, ma wyjątkowo optymistyczne poglądy. 

Premiera PlayStation 5 czai się tuż za rogiem, a do wielkiego momentu pozostał właściwie niewiele ponad miesiąc. Fani ze zniecierpliwieniem wyczekują kolejnych doniesień na temat konsoli oraz samego dnia debiutu, który ma wreszcie przynieść iście next-genowe doświadczenia. Z każdym tygodniem jest coraz bliżej i pojawiają się nowe elementy układanki - jak choćby odświeżone menu systemu

Wszystkie te doniesienia przeplatane są przewidywaniami zawodowych analityków. Jeszcze we wrześniu głośno było o analizach pracowników Rakuten Securities Economic Research Institute, które zakładały sprzedaż na poziomie 200 milionów sztuk. Najnowsze informacje są jednak jeszcze bardziej pozytywne, choć tu można odnieść wrażenie, że nieco popłynięto... 

W najnowszym artykule jeden z analityków tego samego Instytutu Rakutena, Norio Imanaka, stwierdził, że nowa generacja konsol od Sony może zastąpić PC na arenie E-sportu. Co więcej, przekazał, iż zebrane dane sugerują, że konsola może dzięki temu sprzedać nawet 600-700 milionów sztuk!

Chyba wszyscy zgodzimy się, że jest to liczba bliska niemożliwej do osiągnięcia. Mówimy jednak o zawodowym analityku, który w gruncie rzeczy, na łamach tego samego artykułu, dodał jeszcze, że "konsola Sony nowej generacji może stać się „terminatorem” branży gier, kończąc długotrwałą wojnę konsolową między Sony, Microsoftem i Nintendo". Jakie Wy macie zdanie na ten temat? 

Źródło: https://wccftech.com/ps5-sales-200-300-million-700-console-war/

Komentarze (164)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych