Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 19.09.2020 09:30
PS5 sprzedaż konsol
1626V

PS5 rozejdzie się w 200 milionach egzemplarzy? Analitycy z Rakutena zakładają kosmiczny wynik

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że sumaryczna sprzedaż konsol nowej generacji będzie wyższa niż obecnej. Na ten moment ciężko zakładać jakiekolwiek liczby, ale zadania tego mimo wszystko postanowili podjąć się analitycy z japońskiej firmy Rakuten. 

Perspektywa zbliżającej się premiery konsoli PlayStation 5 powoduje dużo radości u wielu graczy. Przedsprzedaż ruszyła przedwczoraj, a fani błyskawicznie rzucili się na ofertę, aby tylko mieć pewność, że sprzęt trafi w ich ręce jeszcze w listopadzie. Niestety, jak już wiemy, nie wszyscy zdążyli złożyć zamówienia - jak przekazał Roberto Serrano, nakład we Włoszech rozszedł się momentalnie.  

I choć już sama ta sytuacja pozwala sądzić, że mamy do czynienia z rekordowym zainteresowaniem, to w gruncie rzeczy osobiście nie podjąłbym się rzucania sztywnymi liczbami już teraz - daleko mi jednak do analityka. W nieco innej sytuacji są osoby z japońskiej, szanowanej firmy Rakuten, które zajmują się tym na co dzień. Pracownicy, którzy zajmują się analizą zawodowo, stwierdzili, że PlayStation 5 rozejdzie się w liczbie 200 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Ciężko uwierzyć w tak wysoki wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że obecnie nabyto "zaledwie" 110 milionów sztuk PlayStation 4. Rekord piastuje natomiast PlayStation 2 ze 157 milionami. Mówimy więc o prawie dwukrotnej przebitce obecnej generacji. Świat gier wideo nieraz nas jednak zaskakiwał i być może rzeczywiście będziemy mieli do czynienia z bezprecedensową sytuacją - wiele o możliwości wystąpienia takiej sytuacji powiedzą nam pierwsze wyniki, którymi podzieli się Sony. 

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-will-sell-over-200-million-systems-analyst/?fbclid=IwAR2_nVPTeBegRziAzt4bOCq7QBE0WC5vODhFHFggFbbC7HVmbIC_DszlUOw

Tagi: analiza PlayStation 5 ps5 Rakuten