Xbox Series X z menu w 1080p? Digital Foundry wspomina o rozczarowaniu, ale Microsoft może ulepszyć system

News
4373V
Xbox Series X z menu w 1080p? Digital Foundry wspomina o rozczarowaniu, ale Microsoft może ulepszyć system
Wojciech Gruszczyk | 15.10.2020, 20:49

Napływają kolejne informacje o nowej generacji. Microsoft nie tylko zdecydował się na jeden system na wszystkich platformach, ale przynajmniej aktualnie nie podbił rozdzielczości. W rezultacie Xbox Series X wyświetla system w gorszej jakości od PlayStation 4 Pro.

Microsoft oraz Sony podchodzą do nowej generacji w zupełnie inny sposób i te różnice widzimy nawet w przypadku systemu. Amerykanie postawili na spójne menu na różnych sprzętach (Xbox Series X|S, Xbox One, PC, urządzenia mobilne), a Japończycy oferują w pełni odświeżony dashboard z wieloma nowymi funkcjami.

Sytuację obu systemów postanowił skomentować John Linneman, który dostrzega duży problem w przypadku nowych Xboksów. Microsoft nie zdecydował się podbić rozdzielczości w menu Xboksa Series X i całość działa 1080p, gdy już PlayStation 4 Pro oferowało w tym miejscu natywne 4K.

Redaktor Digital Foundry dodał w drugiej wiadomości, że taką informację otrzymał w marcu, a podczas kolejnych testów widział zawsze 1080p. Linneman nie ukrywa w tym miejscu swojego rozczarowania. Warto oczywiście wspomnieć, że PlayStation 5 zaoferuje system w 4K z pełnym wsparciem HDR.

Na wiadomość Linnemana zareagowali JezCorden z WindowsCentral oraz Jeff Grubb z VentureBeat – ten drugi potwierdza, że sytuacja może zmienić się przed premierą. Aktualnie dziennikarze mają się tym nie zajmować, ponieważ firma planuje przygotowanie aktualizacji.

Źródło: Twitter: dark1x, JezCorden, JeffGrubb

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych