Iza Łęcka Iza Łęcka 15.10.2020 13:34
Xbox wita nową generację. System z Xboksa Series X|S już u posiadaczy Xboksów One
3260V

Xbox wita nową generację. System z Xboksa Series X|S już u posiadaczy Xboksów One

Microsoft zakończył wdrażanie next-genowego systemu dla wszystkich graczy. Najnowsza aktualizacja trafiła już do właścicieli Xboksów One, którzy mogą już doświadczać przebudowanego menu przygotowanego z myślą o Xboksie Series X i Xboksie Series S.

Nie tylko Sony zaproponowało wczoraj nową aktualizację systemu. Microsoft potwierdził wdrożenie next-genowego menu wszystkim graczom na Xboksach One. Postawiono na propozycję zbliżoną do poprzednich, jednak fani marki łatwo dostrzegą zmiany. System działa szybciej, a poszczególne sekcje są lepiej dostępne.

Gigant z Redmond już od sierpnia wdrażał nowy wygląd, by mieć pewność, że na wszystkich urządzeniach (konsole, urządzenia przenośne, PC) gracze będą mogli korzystać ze spójnych i sprawdzonych rozwiązań. Z tego samego menu skorzystamy również na next-genach, ale korporacja zadbała o kilka istotnych elementów – Xboksy Series X|S skorzystają między innymi z szybkości konsoli i funkcji Quick Resume.

Inżynierowie Microsoftu zmienili kształt płytek, czcionki i poprawili wskaźnik ostrości, ale ogólny układ większości stron nie uległ radykalnej zmianie – jak podkreśla korporacja, dzięki temu nowy UI będzie „znajomy i łatwy w nawigacji”.

Odświeżono także profile graczy, gdzie możemy skorzystać ze specjalnych motywów – były one bardzo popularne wśród członków Xbox Insiders, a teraz zostały ogólnie udostępnione. Już teraz możemy wybrać kilka układów (między innymi z gier Xbox Game Studios), jednak w przyszłości liczba opcji zostanie rozbudowana. Motywy profilu są również dostępne w aplikacji Xbox App na PC oraz poprzez Game Bar.

Zespół z Redmond zadbał również o „ulepszenia jakości życia” – które ma być odpowiednim przywitaniem nowych graczy w rodzinie Xboksa. Niezwykle ważne jest dla Amerykanów, by nowi użytkownicy otrzymali „możliwość jak najprostszego rozpoczęcia pracy na Xboksie”. Odświeżono między innymi sposób logowania oraz rejestracji, ale także zapewniono szybszy dostęp chociażby do Xbox Game Pass. Na liście nowości znalazły się także nowe wersje językowe – węgierska, grecka, słowacka i czeska.

„Czekamy na Wasze opinie, ponieważ wciąż wprowadzamy nowe, ujednolicone rozwiązania na konsolach Xbox One i Xbox Series X|S. Wszystkie aktualizacje ekosystemu Xboksa są tak skonstruowane, abyś Ty, gracz, znalazł się w centrum wszystkich doświadczeń Xboksa – czekajcie na więcej informacji.”

Sprawdźcie także listę gier na premierę Xboksów X|S.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/10/14/october-xbox-update-rolls-out-broadly-with-a-new-fresh-look-profile-themes-and-more/

Tagi: dashboard xbox xbox one Xbox Series S Xbox Series X