Iza Łęcka Iza Łęcka 15.10.2020 08:53
Doom został uruchomiony na kalkulatorze zasilanym przez ziemniaki
2172V

Doom został uruchomiony na kalkulatorze zasilanym przez ziemniaki

Doom to klasyk, który został uruchomiony już na wielu różnych sprzętach, jednak dociekliwi gracze wciąż szukają coraz bardziej oryginalnych urządzeń, na których zagrają w legendarną produkcję i sprawdzą ją w nowych miejscach. Najnowszy eksperyment prezentuje rozgrywkę na kalkulatorze zasilanym ziemniakami.

Gracze wciąż zachwycają się ekspresowym wczytywaniem DOOM Eternal na Xboksie Series X, czy też ogrywają produkcję na Xboksie One dzięki Xbox Game Pass, tymczasem niektórzy entuzjaści próbują wydobyć znacznie więcej z IP.

YouTuber Equalo przez blisko tydzień planował, ile potrzebuje ziemniaków, by uruchomić klasycznego Dooma na kalkulatorze TI 84 Plus. Gracz nie tylko włączył grę na nietypowym urządzeniu, ale w dodatku zdecydował się zasilić sprzęt przy pomocy ziemniaków.

Na początku youtuber zmierzył, ile prądu może wydobyć z każdego ziemniaka, pociął ponad 45 kg warzyw (100 funtów), by następnie powoli i skrupulatnie rozpocząć eksperyment. Cały proces trwał kilka dni, gdyż musiał ugotować ziemniaki (są wtedy lepszym przewodnikiem) i połączyć je. Choć całość zaczęła śmierdzieć i się psuć, w ostateczności Equalo uzyskał ponad 100 miliamperów i 5 woltów prądu. Dzięki wspomnianej mocy nie mógł uruchomić Raspberry Pi, na którym pierwotnie planował włączyć grę, jednak to wystarczyło, by zasilić kalkulator graficzny TI 84 Plus. Na urządzeniu można rozpocząć rozgrywkę w bardzo podstawową wersję Dooma.

Materiał z eksperymentu znajdziecie poniżej.

Źródło: https://kotaku.com/doom-running-on-a-calculator-powered-by-old-potatoes-1845374069

Tagi: Activision doom id Software ziemniaki