Iza Łęcka Iza Łęcka 01.10.2020 08:48
Doom Eternal Betheda Xbox Game Pass
1583V

DOOM Eternal jest już dostępny w Xbox Game Pass

Katalog Xbox Game Pass został odświeżony w nocy, by gracze z samego rana mogli pobierać DOOM Eternal lub rozpocząć rozgrywkę w chmurze. Tytuł jest pierwszą pozycją Bethesdy dodaną do zestawienia usługi już po przejęciu studia przez Microsoft.

Bethesda od lat bardzo blisko współpracowała z Microsoftem, więc biblioteka Xbox Game Pass była już zasilana przez tytuły studia np. Dishonored 2. Doom Eternal jest jednak pierwszą produkcją, która została dodana do katalogu usługi już po przejęciu studia przez Microsoft, więc gracze mogą mieć pewność, że pozycja nie zniknie po jakimś czasie z serwerów. Co więcej, nie można zapomnieć o ważnej kwestii: produkcja id Software zadebiutowała na rynku w marcu. To jedna z najlepszych pozycji 2020 roku (oceny na poziomie 88%), tymczasem stała się już dostępna w ramach abonamentu.

DOOM Eternal trafił do Xbox Game Pass na Xboksie One oraz urządzeniach mobilnych (sprawdźcie nowości z października), dzięki czemu gracze mogą eliminować demony także na ekranach smartfonów. Jeśli więc macie dobre połączenie, kontroler w plecaku i docieracie do szkoły lub pracy, już teraz możecie rozpocząć kampanię, którą wieczorem wygodnie kontynuować będziecie na ekranie dużego TV.

Dzięki wstecznej kompatybilności tytuł id Software od premiery nowych konsol będzie także dostępny na Xboksie Series X|S i od razu trafi do Xbox Game Pass, więc za niedługo sprawdzimy, jak gra radzi sobie na next-genach. Bethesda jednocześnie zapowiedziała przygotowanie aktualizacji, dzięki której między innymi DOOM Eternal wykorzysta potencjał nowej generacji.

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software Xbox Game Pass