Iza Łęcka Iza Łęcka 14.10.2020 09:40
Eivor i Assassyn w Assassin's Creed Valhalla
1004V

W Assassin's Creed Valhalla odwiedzimy mityczne krainy. Asgard i Jotunheim w grze Ubisoftu

Twórcy Assassin's Creed Valhalla od dawna wspominają o wykorzystaniu mitologii nordyckiej w przygodzie Eivora. Zespół nieco uchylił rąbka tajemnicy i przedstawił pierwsze ujęcia z Asgard oraz Jotunheim. Gracze na swojej drodze będą mogli spotkać bogów oraz olbrzymów.

Assassin's Creed Valhalla zapowiada się na produkcję przepełnioną rozmaitą zawartością i aktywnościami. Już jakiś czas temu wspominaliśmy o wykorzystaniu wielu rodzajów broni podczas walki, przybytkach rozkoszy czy zawodach w piciu alkoholu. Opisując wczoraj rozbudowę osady Eivora, nawiązywaliśmy do znaczącej roli szamana Valka Seera, którego magiczne eliksiry będą ważne dla całego Assassin's Creed Valhalla – jak się okazuje, dzięki miksturom bohater nie tylko będzie bardziej nastawiony na metafizyczne doznania.

W swojej najnowszej wiadomości, Ubisoft Nordic potwierdziło, że Eivor wkroczy do Asgard i Jotunheim, a potrzebna w tym będzie postać owego szamana i jego napitki. Jak określił projektant poziomów, David Bolle, wspomniana sekcja jest całkowicie nowym pomysłem i „jest całkiem duża”. Tym samym deweloperzy potwierdzają zapowiedziane wcześniej nawiązania do nordyckiej mitologii i sięgnięcia po inspiracje ze sfery duchowej.

Jak na razie jednak nie wiemy dokładnie jakie zadanie zostanie powierzone postaci w mitologicznych krainach. Musicie jednak przyznać, że na zamieszczonych poniżej grafikach, zarówno Asgard, jak i Jotunheim, prezentują się całkiem klimatycznie.

Źródło: https://gamingbolt.com/assassins-creed-valhalla-features-jotunheim-and-asgard

Tagi: Assassin's Creed Valhalla Ubisoft