Iza Łęcka Iza Łęcka 13.10.2020 12:59
Assassin’s Creed Valhalla Eivorka
3010V

W Assassin’s Creed Valhalla zbudujemy wielką osadę. Znamy szczegóły rozbudowanego systemu

W Assassin’s Creed Valhalla znajdziemy system zarządzania i rozbudowywania osady. Działania graczy pozwolą na ulepszenie obozowiska, dzięki któremu Eivor otrzyma możliwość korzystania z kolejnych dóbr. Ubisoft przedstawił mechanikę.

Premiera Assassin's Creed Valhalla została zaplanowana na listopad, więc ostatni miesiąc przed debiutem Eivora w domach graczy jest idealnym czasem do uzyskania jeszcze większej ilości informacji o grze. Widzieliśmy już zwiastun przedstawiający skrytobójców, poznaliśmy także rozmiar gry, tymczasem coraz więcej możemy się dowiedzieć o osadzie, która zgodnie z zapewnieniami Ubisoftu, ma odgrywać znaczącą rolę w przygodzie wikingów.

Assassin’s Creed Valhalla i budowanie osady

Ubisoft już w dniu zapowiedzi Assassin’s Creed Valhalla podkreślał istotę budowania własnej osady. Rozbudowywanie włości będzie jednym z głównych elementów gry, gdyż gracze wcielą się w nordyckich wojowników, którzy będą plądrować angielskie ziemie. Głównym bohaterem zostanie przywódca grupy, który będzie opiekował się swoim klanem, dostarczając mu licznych wygód. Na początku historii w Assassin’s Creed Valhalla otrzymamy dostęp do małej lokacji, w której znajdzie się wyłącznie miejsce do spania, odbierania poczty czy też rozpoczynania zadań. Wraz z upływem czasu oraz zbierania zasobów, wygląd miejsca będzie ulegał stopniowym zmianom, a wioska będzie miała coraz więcej ulepszeń.

Gracz uzyska dostęp do coraz większej liczby budynków, między innymi do chaty myśliwego, kuźni, punktu handlowego, cmentarza, stajni, browaru czy chaty Seera. Nie tylko rozmiar lokacji będzie większy – znajdziemy w niej więcej wojowników i mieszkańców, z którymi można wejść w różne interakcje (również te romantyczne). Pomocne okazać się w tym może chociażby organizowanie biesiad. Co ciekawe, wspomniana chata Seera to swego rodzaju dom szamana, w którym będziemy mogli napić się magicznego naparu, dającego dostęp do „bardziej duchowych i nadprzyrodzonych doznań”, będących znaczącym elementem gry.

Assassin’s Creed Valhalla - wioska 1

Assassin’s Creed Valhalla - wioska 2

Assassin’s Creed Valhalla - wioska 3

Assassin’s Creed Valhalla - wioska 4

Źródło: https://wccftech.com/assassins-creed-valhalla-settlement-romances-supernatural/
https://www.eurogamer.net/articles/2020-10-12-assassins-creed-valhallas-settlement-explored-your-new-viking-home

Tagi: Assassin's creed Assassin's Creed Valhalla Ubisoft