Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.10.2020 20:32
FIFA 21 logo gry
1248V

FIFA 21 największą premierą 2020 roku w Wielkiej Brytanii, ale pudełka zaliczyły znacznie gorszy wynik

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii dosłownie rzucili się na FIFA 21. Najnowsza gra EA Sports pobiła start wszystkich największych hitów pokroju The Last of Us 2 oraz Animal Crossing: New Horizons. Tytuł zaliczył znacznie gorszy start w przypadku fizycznej dystrybucji, a i tak nie ma sobie równych.

Już w zeszłym tygodniu pojawiły się pierwsze informacje dotyczące świetnego startu FIFA 21 na całym świecie, a teraz możemy potwierdzić, że gra EA nie ma sobie równych i ponownie podbiła rynek. Produkcja zaliczyła lepszy start od między innymi The Last of Us 2 oraz Animal Crossing: New Horizons i jest to aktualnie największa premiera 2020 roku na Wyspach.

Trzeba na pewno podkreślić, że sprzedaż fizycznej dystrybucji FIFA 21 znacząco spadła względem poprzedniego roku (-42%), ale nawet w tej sytuacji piłka nożna Elektroników nie miała sobie równych. Możemy mieć jednocześnie pewność, że pozycja EA Sports zaliczyła lepszy wynik w cyfrze, ale na kompletne wyniki musimy zaczekać.

Star Wars: Squadrons zanotowało duży spadek zainteresowania (-55%), ale mimo to produkcja utrzymała swoją pozycję w Wielkiej Brytanii. Crash Bandicoot 4 Najwyższy Czas również spadł z pierwszego miejsca (-58%), jednak platformówka Activision wciąż utrzymuje się na najniższym miejscu podium.

  1. FIFA 21 (nowość)
  2. Star Wars: Squadrons (2 - miejsce w poprzednim tygodniu)
  3. Crash Bandicoot 4: It's About Time (1)
  4. Animal Crossing: New Horizons (4)
  5. Super Mario 3D All-Stars (3)
  6. Mario Kart 8: Deluxe (6)
  7. Minecraft (Switch) (8) 
  8. Minecraft (Dungeons) (7)
  9. Marvel's Avengers (5) 
  10. Ring Fit Adventure (13)

Sprawdźcie naszą recenzję FIFA 21 oraz zerknijcie na przeładowany informacjami poradnik do gry EA Sports.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-10-12-fifa-physical-sales-continue-to-fall-sharply-uk-boxed-charts

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 21