Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 11.10.2020 15:45
apple
4965V

Apple wygrywa w sądzie z Epic Games i próbuje dyktować kolejne warunki

Sąd zgadza się z decyzją Apple ws. Fortnite'a na urządzenia iOS. Amerykańska firma próbuje wprowadzić kolejne ograniczenia.

Od sierpnia tegoż roku trwa zacięty spór na linii Epic Games - Apple. Firma Tima Sweeneya próbowała ominąć ograniczenia twórców telefonów charakteryzujących logo z nadgryzionym jabłuszkiem, co koniec końców spowodowało usunięcie gry Fortnite ze sklepu App Store. Epic Games stracił wiele przychodów, jak i mobilnych graczy z powodu swoich ostatnich ruchów, o czym wspominał sam CEO. 

Jak podaje portal Endgadget, sędzia zajmujący się sprawą usunięcia battle royale'owej produkcji ze sklepu Apple orzekł, iż zakaz wystosowany przez amerykańską firmę jest uzasadniony i będzie obowiązywał do momentu, aż amerykańskie przedsiębiorstwo go nie zniesie. Apple będąc na wygranej pozycji nie miał zamiaru odpuszczać Epicowi, wprowadzając kolejne ograniczenia - tym razem zahaczające o silnik graficzny Unreal Engine, wykorzystywany w wielu grach przez różnych deweloperów, często nawet nie powiązanych z firmą Tima Sweeneya. Na szczęście, dla mniejszych, niezależnych twórców, sąd zakazał wprowadzania tychże ograniczeń, które spowodowałyby, iż każda mobilna produkcja korzystająca z Unreal Engine zostałaby usunięta z App Store. 

Epic Games wciąż będzie próbowało walczyć z Apple w celu przywrócenia Fortnite'a do sklepu amerykańskiej firmy. Kolejna sprawa sądowa ma odbyć się w styczniu 2021 roku, a do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: https://gamerant.com/apple-blocking-unreal-engine-stopped-judge/

Tagi: Apple epic games Fortnite Gearbox Software