Iza Łęcka Iza Łęcka 07.10.2020 08:51
FIFA 21 akcja
3015V

FIFA 21 bez pełnego przejścia na nową generację. EA blokuje część progresu

FIFA 21 otrzyma możliwość przejścia z PlayStation 4 na PlayStation 5 oraz z Xboksa One na Xboksa Series X|S, ale nie oznacza to, że gracze przeniosą cały swój progres. Electronic Arts zablokowało część gry, w związku z czym entuzjaści wirtualnej piłki nożnej będą zmuszeni do rozpoczęcia rozgrywki od nowa.

Electronic Arts już kilka tygodni temu potwierdziło przygotowanie programu, dzięki któremu wszystkie gry Elektroników przeniesiemy z PlayStation 4 na PlayStation 5 i Xboksa One na Xboksa Series X|S. Gigant branży nie korzysta z takich udogodnień jak chociażby Smart Delivery, a planuje zapewnić autorskie rozwiązanie.

FIFA 21 jest pierwszym tytułem korzystającym z oferty „dwie wersje w jednym”, lecz niestety nie oznacza to, że fani rozpoczynający karierę przykładowo na PS4 będą mogli kontynuować rozwój swojego klubu na PS5.

Wydawca zaktualizował FAQ, w którym przedstawił ostateczne szczegóły dotyczące programu. Trzeba zwrócić uwagę, że progres z takich trybów jak sezony online, wirtualne kluby czy też ze wspomnianej kariery są przypisane do urządzenia:

„Czy moje postępy na PlayStation 4 i Xbox One zostaną przeniesione na PlayStation 5 i Xbox Series X?

Wszystkie postępy poczynione w FIFA 21 Ultimate Team i cała pozyskana zawartość (w tym piłkarze, karty, monety, FIFA Points, bilans spotkań czy pozycja w rankingu) oraz postępy w trybie VOLTA FOOTBALL będą wspólne dla PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz Xbox One i Xbox Series X.

Postępy we wszystkich pozostałych trybach – w tym w sezonach online, sezonach współpracy, trybie kariery, wirtualnych klubach itd. – będą przypisane do urządzenia i nie można ich przenieść między sprzętem różnych generacji.”

Powyższa wiadomość nie jest korzystna dla wielu graczy, jednak podkreślmy, że Electronic Arts przedstawiło szczegóły jeszcze przed premierą. Przeczytajcie naszą recenzję FIFA 21 i zapoznajcie się z premierowym zwiastunem.

Źródło: https://www.ea.com/pl-pl/games/fifa/fifa-21/news/fifa-21-faq-release-date

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 21