Iza Łęcka Iza Łęcka 06.10.2020 08:09
Jim Ghost of Tsushima
2541V

Ghost of Tsushima w 4K i 60 fps na PS5? Gameplay udowadnia, że Sucker Punch może poprawić swój tytuł

Niezaprzeczalnie Ghost of Tsushima jest jedną z najciekawszych gier 2020 roku i produkcją, która na wielu graczach wywarła ogromne wrażenie. Amerykańskie Sucker Punch przedstawiło świat samurajów z wielką dbałością o piękno świata przedstawionego, choć na PlayStation 4 mogliśmy poznać grę w 30 klatkach na sekundę. PS5 może naprawić ten problem i zaoferować znacznie płynniejszą walkę.

„Brutalna i wciągająca lekcja historii od Sucker Punch – tymi słowami recenzję Ghost of Tsushimy kończył Michał, który nie ukrywał, że tytuł Sony oczarował go między innymi znakomicie napisaną historią, czy też wyzwaniami oferującymi walki. Tytuł zaoferował niesamowitą oprawę, która pod wieloma względami zachwycała, choć na PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro mogliśmy zagrać tylko w 30 klatkach na sekundę.

Czy sytuację poprawi PlayStation 5? Na to pytanie w pewien sposób próbuje odpowiedzieć SnazzyAI, który zaprezentował Ghost of Tsushimę w 4K i 60 fps. Oczywiście, materiał został przygotowany na PS4, następnie przerzucony na PC i przyspieszony dzięki sztucznej inteligencji, ale właśnie tak to może wyglądać. Twórcy mogą jeszcze podkręcić efekty, czy też wykorzystać możliwości SSD oraz DualSense, ale trzeba przyznać, że pozycja o samurajach już na PlayStation 4 odznaczała się wyjątkową jakością oprawy.

Niestety, Sony wciąż nie potwierdziło, jak będzie prezentować się kwestia ulepszonych wersji gier z PlayStation 4 na PlayStation 5. Przypomnijmy, że Spider-Man otrzyma remaster, ale wciąż można mieć nadzieję, że inne tytuły nie podążą tą drogą, a do graczy zawędrują bezpłatne aktualizacje. Wczoraj otrzymaliśmy szczegóły Ghost of Tsushima: Legends, tymczasem deweloperzy z Sucker Punch nie zdradzają jakichkolwiek informacji dotyczących next-genowego wydania.

Źródło: https://www.psu.com/news/ghost-of-tsushima-ps5-isnt-happening-yet-but-heres-what-it-could-run-like/

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch