Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 04.10.2020 13:45
Marvel's Spider-Man Remastered groźby śmierci
4021V

Insomniac Games pod ostrzałem. Twórcy Spider-Mana otrzymują groźby śmierci

Powiedzieć, że wokół nadchodzącego odświeżenia Spider-Mana od Insomniac Games jawi się zła aura, to nie powiedzieć nic. Fani są wściekli, ale niektórzy zaczęli przekraczać granice. 

O grze Marvel's Spider-Man Remastered jest ostatnimi czasy naprawdę głośno. To jednak nie taki rodzaj rozgłosu, na jakim zależałoby twórcom z Insomniac Games. Projekt spotyka się z ogromną krytyką, którą powodują zaskakujące decyzje - przede wszystkim konieczność zakupu nowej gry, mając oryginalną oraz bardzo niespodziewana zmiana aktora wcielającego się w Petera Parkera

I o ile doskonale można zrozumieć niezadowolenie fanów oraz to, jak negatywnie odbierane są konkretne decyzje, to pewnych granic po prostu nie powinno się przekraczać. Jeśli pamiętacie jeszcze aferę z Laurą Bailey, to na pewno wiecie, z czym musiała się mierzyć. Teraz podobnie wygląda to wśród twórców z Insomniac, czym podzielił się jeden z projektantów gry, Bryan Intihar:

Do fanów Spidey'a: Całkowicie doceniam Waszą pasję, ale przesyłanie mi gróźb mówiących, że „POLUJEMY NA CIEBIE I ZNAJDZIEMY CIĘ! NAPRAWIAJ TO, JUŻ! ” nie jest fajne. Biorąc pod uwagę to, co dzieje się w dzisiejszym świecie, dzielmy się dobrem i szanujmy się nawzajem. Dziękuję.

Cóż, wiele wskazuje na to, że część graczy ponownie zbyt osobiście podchodzi do spraw związanych z tytułami ukazującymi się w branży. Miejmy nadzieję, że wszystkie te osoby zostaną stosownie ukarane, albowiem nie można zapominać, że choć wszyscy kochamy gry wideo, to mają one służyć wyłącznie rozrywce. 

Źródło: https://www.spieltimes.com/news/marvels-spider-man-creative-director-receives-a-threatening-note-from-a-fan/

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man Remastered Sony Interactive Entertainment