Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.09.2020 00:35
Spider-Man Kobieta kot
6992V

Spider-Man Remastered na PS5 bez darmowej aktualizacji. Insomniac Games tłumaczy, jak musiało się napracować

Insomniac Games próbuje bronić decyzji braku bezpłatnej aktualizacji Spider-Man Remastered z PlayStation 4 na PlayStation 5. Twórcy tłumaczą, że musieli wykonać sporo pracy, więc nowa wersja jest płatna.

Sony opublikowało wczoraj oświadczenie dotyczące braku aktualizacji Spider-Mana z PlayStation 4 na Spider-Mana Remastered z PlayStation 5. Gracze muszą w zasadzie kupić Spider-Man: Miles Morales, by móc kupić ulepszoną wersję gry lub zdecydować się na Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition, która zawiera już poprawioną wersję pozycji z PS4.

Po przedstawieniu szczegółów, fani marki PlayStation krytykowali decyzje, ponieważ w tym wypadku nie tylko zablokowano bezpłatną aktualizację, ale nawet nie można kupić samej produkcji na PlayStation 5. Gracze są zmuszani do zainwestowania w Spider-Man: Miles Morales – nawet jeśli nie są zainteresowani tą przygodą.

Insomniac Games postanowiło wczoraj bronić decyzji i tłumaczyło – posiadacze Spider-Mana z PlayStation 4 mogą załączyć grę na PlayStation 5 dzięki wstecznej kompatybilności, a Spider-Man Remastered jest „znaczącą aktualizacją”.

Gdy jeden z graczy podkreślił, że przecież nie jest to pełny remake. Twórcy nie przygotowali produkcji od podstaw, ale Insomniac Games postanowiło wytłumaczyć, że musiało się sporo napracować w dostarczeniu gry na PlayStation 5. Deweloperzy poprawili wiele assetów czy też dopracowali modele postaci i ich szczegóły.

Insomniac Games z jednej strony nie przygotowało Spider-Mana od podstaw, ale nie podbiło wyłącznie rozdzielczości, więc gracze muszą zapłacić za aktualizację. Sytuacja pewnie nie byłaby problemem dla społeczności, ale jak wiadomo wiele firm również znacząco ulepsza swoje gry opracowując next-genowe poprawki, jednak mimo to twórcy potrafią zapewnić graczom bezpłatne aktualizacje.

Źródło: Twitter: insomniacgames

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man (2018) Sony Computer Entertainment