Iza Łęcka Iza Łęcka 03.10.2020 02:23
spiderman nowa twarz
4416V

Insomniac Games krytykowane za zmianę twarzy Spider-Mana. Aktor tłumaczy: „to wina mojej twarzy”

Insomniac Games spotkało się z wieloma negatywnymi komentarzami dotyczącymi zmiany twarzy Spider-Mana, co próbował wyjaśnić dyrektor kreatywny studia. Głos w sprawie zabrał nawet Yuri Lowenthal, użyczający swojego ciała w nagraniach motion-capture.

Spider-Man powróci na PlayStation 5, jednak wraz z nową oprawą oraz płynniejszą animacją, gracze zapoznają się z nową twarzą Petera Parkera. Już wcześniej mogliśmy zobaczyć gameplay z odświeżonej produkcji czy też konkretne porównanie, jednak fani Spider-Mana ze sporym dystansem zareagowali na 

Główny założyciel The Spidey Squad (wielkiej grupy zrzeszającej fanów Spider-Mana) podkreślił, że John Bubniak wniósł wiele do roli Petera Parkera w grze dostępnej na PlayStation 4 – to dzięki efektom swojej pracy zyskał wielu sympatyków. Evan Filarca stworzył hasztag „#BringBackBubniak”, który zyskał sporą popularność: wiadomość polubiło ponad 5200 graczy, a podało dalej ponad 1000.

Wśród nieprzychylnych opinii można odnaleźć zarzut, że Insomniac Games zmieniło twarz oferując zupełnie inną postać, na co zareagowało studio. Twórcy tłumaczą, że modyfikacja była wymagana, by lepiej dopasować wizerunek do Yuriego Lowenthala, czyli osoby odpowiedzialnej za ruchy postaci Spider-Mana (motion-capture).

Gracze podkreślają, że problemem jest fakt, iż teraz Peter Parker wydaje się bardzo młody – znacznie młodszy od między innymi MJ:

Kłopotem okazało się dopasowanie ciała Lowenthala do twarzy Bubniaka – choć na PlayStation 4 ta kwestia nie stanowiła żadnych niedogodności. Na falę komentarzy odpowiedział dyrektor kreatywny studia, który zaznaczył, że Insomniac Games podejmując ową decyzję, brało pod uwagę przyszłość IP:

Swój komentarz do sprawy opublikował nawet Yuri Lowenthal, który zaznaczył, że tak naprawdę to jego twarz jest źródłem całego zamieszania:

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/09/spider-man_creative_director_speaks_out_on_peter_parkers_new_face_following_backlash

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man Remastered Marvel’s Spider-Man Remastered Sony Interactive Entertainment