Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.10.2020 19:55
xbox series x kontroler
3738V

Xbox Series X nie trafi do wszystkich na premierę. Sklepy otrzymują informacje o przydziale konsol

Microsoft rozpoczął informowanie sprzedawców o liczbie dostępnych egzemplarzy Xboksa Series X na premierę. Pierwsza firma wysyła do klientów wiadomość o problemach z dostarczeniem konsoli na dzień debiutu urządzenia.

W następnych dniach część graczy może otrzymać informacje dotyczące zamówionych Xboksów Series X oraz Xboksów Series S. Brytyjski ShopTo potwierdził, że otrzymał od Microsoftu przydział konsol nowej generacji i niestety – pierwsi gracze otrzymali wiadomość, że firma nie zrealizuje ich zamówień na premierę:

„Otrzymaliśmy szczegóły dotyczące alokacji od firmy Microsoft i niestety z przykrością informujemy, że nie będziemy w stanie zrealizować zamówienia przedpremierowego w pierwszym dniu/premiery”

Nie tylko PlayStation 5 cieszy się wielkim zainteresowaniem, więc mogliśmy przypuszczać, że także w przypadku premiery amerykańskiej konsoli pojawią się niedogodności. Sytuacja jest kłopotliwa dla fanów, którzy chcą w listopadzie zagrać na next-genie, ale musimy pamiętać o jednym – 2020 rok to fatalny czas na premierę.

Na szczęście obie korporacje starają się dostarczyć na rynek, jak największą liczbę konsol... Choć trzeba przyznać, że firmy nie powinny zbierać zamówień, których nie mogą w ostateczności zrealizować. Aktualnie nie wiemy, kiedy Microsoft dostarczy do sprzedawców kolejne egzemplarze sprzętu. 

Sprawdźcie sprzęt HORI przygotowany na premierę Xboksa Series X|S.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/microsoft-has-started-informing-retailers-of-their-xbox-series-x-launch-day-allocation/

Tagi: Microsoft premiera Xbox xbox seies x