NVIDIA RTX 3070 zadebiutuje później. Producent ma plan

News
1083V
NVIDIA RTX 3070 zadebiutuje później. Producent ma plan
Wojciech Gruszczyk | 02.10.2020, 15:49

NVIDIA potwierdziła opóźnienie premiery NVIDIA GeForce RTX 3070. Gracze muszą odrobinę zaczekać, ale wiele na to wskazuje, że dzięki decyzji debiut urządzenia odbędzie się bez większych problemów.

NVIDIA GeForce RTX 3070 to trzecia i najtańsza karta graficzna z najnowszej serii 3000, która powinna zadebiutować na rynku 15 października. NVIDIA zdecydowała się jednak zmienić plany i według najnowszych informacji – urządzenie będzie dostępne do kupienia od 29 października.

Sytuacja jest podobno związana z gigantycznym zapotrzebowaniem na najnowsze karty graficzne firmy NVIDIA. GeForce RTX 3080 został wyprzedany w kilka minut, a korporacja wydała nawet oświadczenie, w którym przeprosiła za problemy związane z dostępnością.

NVIDIA nie chce już takich problemów, więc NVIDIA GeForce RTX 3070 zadebiutuje później, ale do sprzedaży trafi znacznie więcej egzemplarzy – firma chce zadbać o spokojniejszą premierę.

„Ta zmiana pomoże naszym globalnym partnerom zapewnić więcej kart graficznych do rąk graczy w dniu premiery”

Jest to naprawdę sensowna decyzja biorąc pod uwagę ostatnie niedogodności. GPU z serii 3000 są wprost rozchwytywane przez graczy na całym świecie, więc NVIDIA chce mieć pewność, że tym razem podczas startu nowych urządzeń zainteresowanie zostanie zaspokojone.

Sprawdźcie naszą recenzję NVIDIA RTX 3080 oraz przeczytajcie wrażenia z prezentacji kart.

Źródło: https://www.ign.com/articles/nvidia-rtx-3070-delayed-until-the-end-of-october

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych