Iza Łęcka Iza Łęcka 01.10.2020 07:35
Maneater PS4 i PS5
1375V

Maneater na PS5 i PS4 to „odrębna gra”. Tytuł nie pozwoli przenieść progresu na next-genie Sony

Twórcy Maneater potwierdzają ważną informację dotyczącą platform Sony. Na PlayStation Store będą pojawiać się osobne wersje gier na PlayStation 4 i PlayStation 5, dlatego też gracze nie będą mogli przenieść swojego progresu pomiędzy generacjami.

Maneater to kolejna produkcja po Yakuza: Like a Dragon oraz DiRT 5, która pomimo otrzymania darmowej aktualizacji z PlayStation 4 na PlayStation 5, nie uwzględnia przeniesienia progresu pomiędzy generacjami.

„To nie jest inna aplikacja/gra na Xbox Series S i X, a save oraz trofea/osiągnięcia będą przenoszone.

To JEST odrębna aplikacja/gra na PlayStation 5, a trofea, statystyki oraz save nie zostaną przeniesione.”

Blindside Interactive jest pierwszym studiem, które w pewien sposób tłumaczy sytuację wzbudzającą coraz większe emocje wśród graczy. Microsoft udostępni na swoich serwerach jedną wersję gry, dzięki czemu zainteresowani otrzymają prostą możliwość przeniesienia progresu pomiędzy generacjami. Zupełnie inaczej jest w przypadku konsol Sony: tutaj pojawi się osobna produkcja, z tego powodu więc nie otrzymamy transferu danych i będziemy mogli zdobyć drugą platynę.

Już wcześniej autorzy Maneater potwierdzili przygotowanie wielu nowych ulepszeń dla next-genowych wersji produkcji – wydaje się więc prawdopodobne, że w związku z tymi zmianami Sony decyduje się zaproponować „odrębną grę”. Pamiętajmy jednak, że Spider-Man: Miles Morales otrzyma opcję cross-save na PS4 i PS5.

Źródło: https://forums.tripwireinteractive.com/index.php?threads/maneater-evolves-with-next-gen-enhancements.2336583/
https://gamingbolt.com/maneater-wont-support-ps4-to-ps5-save-transfers

Tagi: Blindside Interactive Deep Silver Maneater