Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.09.2020 20:34
DiRT 5
1869V

DiRT 5 bez pełnego przeniesienia rozgrywki z PS4 na PS5. Xbox Series X|S otrzyma cały progres

DiRT 5 to kolejna produkcja, która nie zapewni pełnego przeniesienia rozgrywki z PlayStation 4 na PlayStation 5. Twórcy jednak potwierdzili, że sympatycy marki Xbox bez problemu uzyskają swoją progresję na Xboksie Series X i Xboksie Series S.

System przenoszenia stanów rozgrywki z PlayStation 4 na PlayStation 5 jest najwidoczniej problemem dla deweloperów. Insomniac Games potwierdziło dzisiaj, że Spider-Man: Miles Morales otrzyma cross-save na PS4 i PS5, ale wcześniej dowiedzieliśmy się, że taka funkcja nie zostanie dostarczona w Yakuza: Like a Dragon.

Gra wydawana przez Segę nie będzie jednak jedyną pozycją, która nie zapewni pełnego przejścia pomiędzy dwoma generacjami Sony. Codemasters potwierdziło, że choć platforma Microsoftu pozwoli na pełen import progresu, to jednak na PlayStation sytuacja będzie ograniczona:

Fani Sony otrzymają możliwość przerzucenia map tworzonych w trybie Playgrounds (tutaj moje wrażenia), ale już nie będą mogli uzyskać dostępu do swojej kariery, zdobytej waluty czy też przygotowanych personalizacji samochodów.

Codemasters podkreśla, że jeśli sytuacja zostanie zmieniona, to deweloperzy opublikują stosowną aktualizację, więc najwidoczniej nawet twórcy mają wciąż nadzieję, że opcja zostanie udostępniona.

Źródło: Twitter: dirtgame

Tagi: Codemasters DiRT 5 ps4 PS5 xbox one xbox series s Xbox Series X xbox series x|s