Iza Łęcka Iza Łęcka 29.09.2020 07:02
PS5 i PS4 - DualSense i DualShock 4
6404V

PS5 bez łatwego przeniesienia rozgrywki z PS4. Kolejna gra nie wspiera funkcji

Sony nadal dokładnie nie opisało procesu przejścia z PlayStation 4 na PlayStation 5, tymczasem już kolejna gra nie wspiera prostego przeniesienia danych na nową generację. Deweloperzy mogą zaproponować graczom ulepszone wersje gier, jednak kontynuowanie rozgrywki od stanu z wcześniejszej generacji może stanowić mały problem.

Insomniac Games w zeszłym tygodniu potwierdziło ważny szczegół dotyczący Spider-Man Remastered. Ulepszona wersja produkcji z PlayStation 4 nie pozwoli na łatwe przeniesienie rozgrywki na PlayStation 5, więc gracze będą zmuszeni do rozpoczęcia gry od nowa.

Obecnie możemy potwierdzić, że identyczna sytuacja pojawia się w przypadku Yakuza: Like a Dragon. Wczoraj SEGA podała datę premiery, ale jednocześnie zaznaczono, że pomimo bezpłatnej aktualizacji z PS4 na PS5, sympatycy konsolowej rozgrywki nie mogą liczyć na kontynuowanie historii na next-genie.

Sprawę skomentował dziennikarz Gene Park z Washington Post, który słyszał, że istotna różnica pomiędzy PlayStation 5 i Xboksem Series X dotyczy właśnie możliwości przeniesienia stanu rozgrywki. Microsoft zapewni bezproblemowe wykorzystanie pozycji na nowej generacji, a gracze mogą wczytać stan gry nawet z Xboksa 360, ale sytuacja wygląda inaczej w przypadku PS5.

Redaktor w drugiej wiadomości podkreślił, że nie chodzi tutaj o zwykłą wsteczną kompatybilność (tutaj save przeniesiemy – co potwierdziło Insomniac Games), ale problemem są ulepszone gry, takie jak Spider-Man: Remastered czy Yakuza: Like a Dragon.

Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to niedogodności mogą odczuwać przykładowo fani dużych gier RPG – przypomnijmy, że chociażby Cyberpunk 2077 w przyszłym roku otrzyma aktualizację, która wykorzysta moc PS5.

Źródło: https://www.psu.com/news/free-ps4-to-ps5-upgrades-may-not-bring-your-save-data-with-you/

Tagi: playstation 4 playstation 5 ps4 ps5 Spider-Man Yakuza: Like a Dragon