Iza Łęcka Iza Łęcka 30.09.2020 13:31
Spider Man Miles Morales
885V

Spider-Man: Miles Morales z opcją cross-save z PS4 na PS5

Nie wszystkie gry będą posiadały zablokowaną opcję przenoszenia stanu rozgrywki z PlayStation 4 na PlayStation 5. Insomniac Games oficjalnie potwierdziło, że w Spider-Man: Miles Morales będziemy mogli rozpocząć rozgrywkę na PS5, w momencie, w którym zakończyliśmy ją na PS4.

Nie znamy oficjalnego komunikatu Sony na temat przenoszenia rozgrywki z PlayStation 4 na PlayStation 5, ale wiemy już, że save ze Spider-Mana nie zadziała w Spider-Manie Remastered, a także Yakuza: Like a Dragon nie pozwoli na kontynuowanie rozgrywki już na nowej generacji. Gracze będą zmuszeni do rozpoczęcia gry od początku.

Insomniac Games zostało wywołane do tablicy, ponieważ to właśnie Spider-Man: Miles Morales i Spider-Man Remastered mają specyficzne ograniczenia dotyczące aktualizacji gry na nowej generacji. Deweloperzy odpowiedzialni za przygody superbohatera potwierdzili, że Miles Morales posiada opcję cross-save.

Potwierdzają się tym samym informacje udostępnione przez Gene'a Parka z Washington Post, który wskazał, że problemem Sony może być przenoszenie save'ów z PlayStation 4 na PlayStation 5, gdy produkcja na nowej generacji otrzyma ulepszenia – jak ma to miejsce w przypadku Spider-Mana czy Yakuzy.

Warto dodać, że Spider-Man: Miles Morales z PlayStation 4 trafił na PlayStation Store. Gracze mogą zdecydować się na produkcję na aktualną generację.

Źródło: https://gamingbolt.com/marvels-spider-man-miles-morales-will-allow-save-transfer-from-ps4-to-ps5

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man: Miles Morales Sony Interactive Entertainment