Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.09.2020 15:30
Resident Evil Village
1227V

Resident Evil Village „może trafić na PS4 i XOne”. Capcom potwierdza prace

Na Tokyo Game Show nie zabrakło Resident Evil Village i Capcom w zasadzie potwierdził ostatnią plotkę. Twórcy pracują nad przygotowaniem horroru na PlayStation 4 i Xboksa One, ale nadal nie potwierdzają, że gra na pewno zadebiutuje na wciąż aktualnej generacji.

AestheticGamer miał jednak rację? Informator jeszcze przed pokazem Resident Evil Village ujawnił szereg konkretów o grze i wspomniał o pracach nad horrorem zmierzającym na dwie generacje. Następnie Capcom ujawnił produkcję i potwierdził wyłącznie wersję na next-geny. AestheticGamer otrzymał wiadomość, że prace nad przygotowaniem edycji na PlayStation 4 i Xboksa One zostały wstrzymane, ale kolejne testy gry odbywały się na PS4. Na początku tego tygodnia AestheticGamer wspomniał, że Capcom zmienił plany i Resident Evil Village ponownie trafi na PS4 i XOne.

Nie musieliśmy długo czekać na informację od Japończyków. Na zakończenie pokazu podczas Tokyo Game Show, pracownicy Capcomu wspomnieli o pracach nad Resident Evil Village dla PlayStation 4 i Xboksa One. Gra „może” zadebiutować na aktualnej generacji i studio robi wszystko, co tylko może, by zaoferować horror wszystkim zainteresowanym.

Sytuacja jest naprawdę interesująca, ponieważ jeszcze kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, że przygotowanie pozycji na aktualną generację jest niemożliwe, ponieważ firma wykorzystuje moc PlayStation 5 i Xboksa Series X.

Czy ktokolwiek powinien być w tym miejscu zaskoczony? Samego PlayStation 4 sprzedało się ponad 112 mln egzemplarzy i ten wynik zachęca wszystkich do opracowywania gier na dwie generacje. PlayStation 5 i Xbox Series X|S dopiero rozpoczną walkę o rynek, a przynajmniej aktualnie wydawcy muszą myśleć o zaoferowaniu pozycji szerokiej publice.

Tagi: Capcom PlayStation PS4 Resident Evil Village Xbox Xbox One