Resident Evil Village trafi tylko na PS5 i Xbox Series X. Aktualna generacja ograniczała deweloperów

News
2339V
Resident Evil Village trafi tylko na PS5 i Xbox Series X. Aktualna generacja ograniczała deweloperów
Iza Łęcka | 15.06.2020, 10:13

Jeszcze kilka tygodni temu pojawiały się plotki, według których Resident Evil Village będzie dostępny nie tylko na next-genach. Capcom ujawnił pozycję zmierzającą wyłącznie na PS5 i Xboksa Series X - w swoich ostatnich wpisach AestheticGamer wyjaśnia, dlaczego nie usłyszeliśmy o edycji na PS4 i Xboksa One.

Capcom dotychczas ujawnił zaledwie jeden zwiastun Resident Evil Village, który jednak potwierdził pojawiające się wcześniej doniesienia. AestheticGamer szczegółowo opisał pewne aspekty gry, by w późniejszym czasie część konkretów udostępnili ambasadorzy.

AestheticGamer, który jako pierwszy wspominał o wiosce i wilkołakach, do niedawna informował, że gra trafi na dwie generacje. Obecna sytuacja wymaga jednak pewnych wyjaśnień, o które informator się pokusił. Jego zdaniem Resident Evil Village jeszcze do niedawna było opracowywane na PlayStation 5, PlayStation 4, Xboksa Series X oraz Xboksa One.

Deweloperzy Capcomu musieli się zmierzyć z dużymi problemami związanymi z ograniczeniami PlayStation 4 i Xboksa One. W założeniach twórców jest przedstawienie rozległej wioski, w której nie natrafimy na zbyt wiele ekranów wczytywania, dlatego też możliwości sprzętów aktualnej generacji rodziły pewne trudności. Japończycy zdecydowali się zrezygnować ze wsparcia PS4 i Xboksa One, teraz zajmując się ulepszeniem oprawy dla całego Resident Evil Village.

Decyzja Capcomu nieco zaskakuje: rezygnując ze wsparcia dla PS4 i Xboksa One znacząco ograniczono liczbę potencjalnych klientów, którzy już w dniu premiery poznają nową historię. Postawienie na next-geny daje jednak możliwości znaczącego ulepszenia Resident Evil Village. Studio ma jeszcze kilka miesięcy, by poprawić oprawę i wykorzystać potencjał nadciągających konsol.

Źródło: https://www.psu.com/news/resident-evil-8-ps4-version-cancelled-due-to-development-problems-report/

Komentarze (82)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper