Iza Łęcka Iza Łęcka 22.09.2020 13:37
Resident Evil Village
1273V

Resident Evil Village ma zadebiutować także na PS4 i Xboksie One. Prezentacja może odbyć się wkrótce

Capcom ma wkrótce zapowiedzieć Resident Evil Village na dwie dodatkowe platformy. Według informatora, Japończycy przygotowują również wersje na PlayStation 4 i Xboksa One. Możliwe, że studio zmieniło plany i dostarczy większemu gronu graczy najnowszą odsłonę horroru.

W trakcie The Future of Gaming hucznie zapowiedziano Resident Evil Village. W związku z ogłoszeniem, Capcom potwierdził, że klimatyczny horror będzie dostępny wyłącznie na PlayStation 5, Xboksie Series X|S oraz PC, ponieważ aktualna generacja miała skutecznie ograniczać możliwości deweloperów.

Obecnie jednak AestheticGamer, który jako pierwszy podał mnóstwo konkretów dotyczących gry przed jej oficjalnym ujawnieniem, donosi o zaskakującej sytuacji. Prawdopodobnie plany Capcomu uległy zmianie i Resident Evil Village może zadebiutować również na PlayStation 4 i Xboksie One.

Jego zdaniem tytuł jest na 100% cross-generacyjny i już wkrótce Capcom potwierdzi wszystkie platformy. Gra zadebiutuje w pierwszym kwartale 2021 roku, choć jeszcze nie poznaliśmy dokładnej daty premiery. Pierwotnie wydawca próbował zapewnić tytuł w styczniu, ale pandemia wpłynęła na przebieg prac nad projektem.

AestheticGamer wspomniał, że na oficjalne ogłoszenia musimy poczekać do końca tygodnia, więc wydaje się bardzo możliwe, że właśnie podczas Tokyo Game Show 2020 poznamy konkrety dotyczące zmiany planów dystrybucji.

Źródło: https://gamingbolt.com/resident-evil-village-is-still-cross-gen-announcement-coming-soon-rumour

Tagi: Capcom Resident Evil Village