Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.09.2020 19:18
Spider-Man PS4
6669V

Spider-Man: Remastered bez darmowej aktualizacji z PS4 na PS5. Sony wydało zadziwiające oświadczenie

Spider-Man powróci na PlayStation 5 za sprawą Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition, ale nawet jeśli posiadacie wersję na PlayStation 4, to nie możecie liczyć na bezpłatną aktualizację. Sony potwierdziło sytuację i wydało oświadczenie.

Już w zeszłym tygodniu Insomniac Games przekonywało graczy, że Spider-Man: Remastered na PlayStation 5 będzie czymś więcej niż zwykłym remasterem. Następnie pojawiła się wiadomość od dewelopera, który wspomniał o braku samodzielnego wydania, a teraz w sprawie gry wypowiedziało się Sony.

Wydawca opublikował oświadczenie, które może podzielić fanów marki PlayStation:

„Marvel's Spider-Man: Remastered jest ulepszoną wersją gry Marvel's Spider-Man, która została dołączona do Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition na PlayStation 5. Ponadto gracze, którzy zakupią Marvel's Spider-Man: Miles Morales na PlayStation 4, mogą bez dodatkowych kosztów uaktualnić wersję Marvel's Spider-Man: Miles Morales na PS5 i następnie mogą skorzystać z płatnej aktualizacji, aby pobrać Marvel's Spider-Man: Remastered.

Obecnie nie ma planów, aby zaoferować Marvel's-Spider-Man: Remastered jako samodzielną wersję. Gracze z kopią Marvel's Spider-Man na PS4 mogą kupić Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition, aby doświadczyć Marvel's Spider-Man: Remastered na PS5. Marvel's Spider-Man dla PS4 będzie również wstecznie kompatybilny z PS5.”

Jak się w ostateczności okazuje, posiadacze Spider-Mana z PlayStation 4 nie otrzymają za darmo Spider-Man: Remastered na PlayStation 5, a nawet nie mogą kupić tej produkcji. Płatna aktualizacja jest możliwa jedynie w momencie, gdy kupicie Spider-Man: Miles Morales na PlayStation 4, następnie odbierzecie bezpłatną wersję na PS5 (Moralesa!) i w tej sytuacji otrzymacie możliwość nabycia Spider-Man: Remastered na PS5.

Trzeba przyznać, że jest to fatalna wiadomość, ponieważ w zasadzie gracze są zmuszeni do kupienia Spider-Man: Miles Morales, by móc kupić Spider-Man: Remastered – nawet jeśli posiadają w domach tytuł z PlayStation 4.

Sony jednak podkreśla, że Spider-Man z PlayStation 4 zadziała na PlayStation 5, ale oczywiście bez jakichkolwiek ulepszeń. Będzie to zwykła Wsteczna Kompatybilność.

Źródło: https://kotaku.com/sony-confirms-theres-no-free-ps5-upgrade-for-ps4-spider-1845154011

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man (2018) Sony Computer Entertainment