Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.09.2020 07:32
Spider-Man PS4 i PS5
3743V

Spider-Man na PS5 to coś więcej niż remaster. Insomniac Games zdradziło szczegóły

Insomniac Games to aktualnie najaktywniejsze studio Sony rozwijające gry na PS5. Twórcy w następnych miesiącach zaoferują Spider-Man: Miles Morales, Ratchet & Clank: Rift Apart oraz Spider-Man: Remastered i nawet ta trzecia produkcja nie jest zwykłym podbiciem rozdzielczości. Zespół zadbał o szereg ulepszeń.

Podczas PS5 Showcase potwierdzono jedną z plotek – Spider-Man: Miles Morales otrzyma w zestawie odświeżone wydanie Spider-Man: Remastered. Już teraz wiemy, że dodatkowa produkcja wyląduje w pudełku z dopiskiem Ultimate Edition.

Insomniac Games chce zachęcić klientów do nowego wydania i zapowiedziało szereg ulepszeń wprowadzonych przez Spider-Man: Remastered. W zestawie otrzymamy oczywiście podstawkę ze wszystkimi dodatkami, a ponadto pobierzemy trzy nowe stroje dla Petera Parkera.

James Stevenson (reżyser gry) potwierdził również, że produkcja zmierzająca na PS5 nie jest „prostym podbiciem rozdzielczości”. Deweloperzy odświeżyli dużą część zawartości, by wykorzystać moc PlayStation 5.

„Zobaczysz lepiej wyglądające postacie z ulepszoną skórą, oczami, włosami i animacją twarzy, w tym naszego nowego, nowej generacji Petera Parkera.”

Twórca zaznaczył, że odświeżone zostanie również miasto, a gracze otrzymają możliwość włączenia trybu, który pozwoli bohaterowi wzbić się w powietrze w 60 klatkach na sekundę:

„Zobaczysz ray tracing i ambient shadows, lepsze oświetlenie, więcej pieszych i pojazdów ciągnących się dalej w oddali oraz ten sam opcjonalny tryb wydajności oferowany w Marvel's Spider-Man: Miles Morales, pozwalający w końcu zagrać w grę z docelową prędkością 60 klatek na sekundę”

Insomniac Games wykorzysta także funkcję błyskawicznego ładowania, dźwięk 3D oraz haptyczne wibracje DualSense. Do gry trafią także nowe trofea, by gracze mogli zmierzyć się z nowymi wyzwaniami.

Wszystko to brzmi ciekawie, ale aktualnie nie wiadomo, czy Sony zaoferuje graczom bezpłatną aktualizację. Obecnie firma wspomina jedynie o możliwości wykupienia tytułu przez Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/09/marvels_spider-man_has_been_completely_remastered_for_ps5

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man (2018) Sony Computer Entertainment