Xbox Series X Seagate Storage Expansion Card będzie ekstremalnie drogi? Trudno uwierzyć w tak wysoką cenę SSD

Gry (plotka)
6431V
Xbox Series X Seagate Storage Expansion Card będzie ekstremalnie drogi? Trudno uwierzyć w tak wysoką cenę SSD
Iza Łęcka | 09.09.2020, 07:36

Microsoft już kilka miesięcy temu potwierdził możliwość kupowania kart rozszerzeń Storage Expansion Card od firmy Seagate. To dzięki nim otrzymamy dodatkową przestrzeń na dane na Xboksie Series X i prawdopodobnie na Xboksie Series S. Firmy wciąż nie potwierdziły ceny urządzenia, choć najnowszy przeciek zapowiada bardzo drogi SSD.

Xbox Series X oraz najpewniej także Xbox Series S mogą korzystać ze standardowych, zewnętrznych dysków, na których już teraz wielu naszych czytelników posiada gry z Xboksa One. Jeśli zdecydujecie się kupić amerykańskiego next-gena, to produkcje z XOne będziecie mogli bez problemu uruchamiać wykorzystując dyski tego typu – Microsoft potwierdził, że nie musimy w żaden sposób przygotować sprzętu, wystarczy go przepiąć z Xboksa One do konsoli nowej generacji.

Nieco gorzej prezentuje się kwestia dotycząca tytułów przygotowanych dla nowej generacji. W tym wypadku grę zapiszemy na wewnętrznym, nowoczesnym SSD Xboksa Series X lub zewnętrznych kartach Seagate.

Już jakiś czas temu producent zapewniał o dużych możliwościach swoich „kart rozszerzeń”, choć wciąż nie pokusił się o podanie oficjalnej ceny Seagate Storage Expansion Card.

Ta miała wyciec w nocy na Twitterze, ale szczerze mówiąc – trudno uwierzyć, by dysk o pojemności 1TB mógł kosztować aż 219 dolarów. Za odrobinę więcej kupimy Xboksa Series S, który trafi na rynek z małym SSD o pojemności 512GB.

Pamiętajcie, że informacja nie została przekazana przez producentów, więc musimy ją traktować z dystansem. Trzeba jednak przyznać, że wczoraj Microsoft musiał zmierzyć się ze sporym przeciekiem wiadomości o next-genach, których część została już potwierdzona.

Źródło: Twitter: IdleSloth84

Komentarze (175)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper