Iza Łęcka Iza Łęcka 09.09.2020 07:36
Xbox Seagate Storage Expansion CardT
6295V

Xbox Series X Seagate Storage Expansion Card będzie ekstremalnie drogi? Trudno uwierzyć w tak wysoką cenę SSD

Microsoft już kilka miesięcy temu potwierdził możliwość kupowania kart rozszerzeń Storage Expansion Card od firmy Seagate. To dzięki nim otrzymamy dodatkową przestrzeń na dane na Xboksie Series X i prawdopodobnie na Xboksie Series S. Firmy wciąż nie potwierdziły ceny urządzenia, choć najnowszy przeciek zapowiada bardzo drogi SSD.

Xbox Series X oraz najpewniej także Xbox Series S mogą korzystać ze standardowych, zewnętrznych dysków, na których już teraz wielu naszych czytelników posiada gry z Xboksa One. Jeśli zdecydujecie się kupić amerykańskiego next-gena, to produkcje z XOne będziecie mogli bez problemu uruchamiać wykorzystując dyski tego typu – Microsoft potwierdził, że nie musimy w żaden sposób przygotować sprzętu, wystarczy go przepiąć z Xboksa One do konsoli nowej generacji.

Nieco gorzej prezentuje się kwestia dotycząca tytułów przygotowanych dla nowej generacji. W tym wypadku grę zapiszemy na wewnętrznym, nowoczesnym SSD Xboksa Series X lub zewnętrznych kartach Seagate.

Już jakiś czas temu producent zapewniał o dużych możliwościach swoich „kart rozszerzeń”, choć wciąż nie pokusił się o podanie oficjalnej ceny Seagate Storage Expansion Card.

Ta miała wyciec w nocy na Twitterze, ale szczerze mówiąc – trudno uwierzyć, by dysk o pojemności 1TB mógł kosztować aż 219 dolarów. Za odrobinę więcej kupimy Xboksa Series S, który trafi na rynek z małym SSD o pojemności 512GB.

Pamiętajcie, że informacja nie została przekazana przez producentów, więc musimy ją traktować z dystansem. Trzeba jednak przyznać, że wczoraj Microsoft musiał zmierzyć się ze sporym przeciekiem wiadomości o next-genach, których część została już potwierdzona.

Źródło: Twitter: IdleSloth84

Tagi: Seagate Seagate Storage Expansion Card Xbox Series S Xbox Series X