Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.07.2020 18:10
Seagate Storage Expansion Card
2801V

Xbox Series X skorzysta z Seagate Storage Expansion Card. Firma prezentuje karty

Microsoft już wcześniej potwierdził nawiązanie współpracy z firmą Seagate, która zadba o przygotowanie Storage Expansion Card. Teraz producent urządzeń postanowił przedstawić dodatkowe szczegóły dotyczące sprzętu.

Microsoft wykorzysta możliwości firmy Seagate, by przygotować specjalne karty pamięci do Xboksa Series X. Gracze mogą oczywiście skorzystać z posiadanych zewnętrznych dysków, ale next-genowe produkcje będą musiały zostać zapisane na pamięci wewnętrznej lub właśnie Storage Expansion Card.

Seagate zaktualizowało swoją podstronę, gdzie Jeff Fochtman, starszy wiceprezes w Seagate, wspomniał o współpracy z Microsoftem:

„Firma Seagate jest zachwycona możliwością odgrywania kluczowej roli w tworzeniu rozwiązań do gier nowej generacji. Wraz z nowym standardem wydajności gry staną się bardziej dynamiczne, będą zachwycały wrażeniami wizualnymi oraz staną się bardziej pochłaniające niż kiedykolwiek wcześniej. Technologia karty Seagate Storage Expansion Card do konsoli Xbox zapewnia dodatkową pamięć masową do gier, dokonując replikacji wewnętrznego dysku SSD konsoli przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych szybkości. Jesteśmy dumni z możliwości połączenia naszych sił z Xbox i nie możemy się już doczekać, aby zapewnić graczom szansę zanurzenia się w jeszcze wierniej odwzorowanych światach”

Producent podkreśla, że karta podłączona do Xboksa Series X pozwoli uzyskać pełną szybkość i moc, o jakiej marzyli twórcy nowej platformy Microsoftu – bez żadnych kompromisów. Seagate Storage Expansion Card współpracuje także z architekturą Xbox Velocity, więc urządzenie w żaden sposób nie będzie ograniczać możliwości konsoli Amerykanów.

Tak prezentują się atuty technologii:

  • Lepsza obsługa starszych gier - Synchronizacja z przełomowym sprzętem, wchodzącym w skład ultrapotężnej architektury Xbox Velocity, a także procesorem, co dodatkowo zapewnienia możliwość głębokiej integracji oprogramowania i sprawia, że każda gra obsługiwana przez kartę Storage Expansion Drive Card do konsoli Xbox Series X gwarantuje rozrywkę na najwyższym poziomie wydajności. Oprócz gier na konsolę Xbox Series X poprawiona zostanie ogólna wydajność tysięcy tytułów na konsolę Xbox, Xbox 360 oraz Xbox One.
  • Brak zmarnowanych sekund - Szybkie wznawianie pozwala graczom w bezproblemowy sposób przełączać się pomiędzy różnymi tytułami i natychmiast wznawiać grę od miejsca, gdzie została przerwana – zawsze z zachowaniem tej samej szybkości wynikającej z karty rozszerzeń oraz wewnętrznego dysku SSD.
  • Doświadcz nowych prędkości - Karta Seagate Storage Expansion Card do konsoli Xbox Series X błyskawicznie zwiększa pojemność najbardziej zaawansowanego urządzenia do gry firmy Xbox. Graj w domu lub zabierz swoje gry do znajomego, wykorzystując wyższą wydajność i błyskawiczne czasy wczytywania dostępne teraz na wyciągnięcie ręki.

Seagate Storage Expansion Card oferuje pojemność 1TB, a inżynierowie wykorzystali dedykowaną technologię PCIe Gen4x2 NVMe. Gracze będą mogli liczyć na 3 lata gwarancji, ale niestety aktualnie nie poznaliśmy ceny.

Źródło: https://www.seagate.com/pl/pl/consumer/play/storage-expansion-for-xbox-series-x/

Tagi: Seagate Storage Expansion Card Storage Expansion Card Xbox Series X