Xbox Series X i Xbox Series S. Cena i data premiery wyciekła! Zobaczcie oba next-geny

Gry
12845V
Xbox Series X i Xbox Series S. Cena i data premiery wyciekła! Zobaczcie oba next-geny
Iza Łęcka | 08.09.2020, 06:30

Microsoft nie zdążył zaprezentować ostatnich szczegółów swojej nowej generacji. Cena i data premiery Xboksa Series X i Xboksa Series S znalazła się w Sieci. Możemy nawet spojrzeć na porównanie obu konsol.

Od grudnia 2019 roku czekamy na ostateczne szczegóły Xboksa Series X. W międzyczasie dziennikarze zwiastowali nadejście Xboksa Series S, ale wciąż brakowało jednego: oficjalnego potwierdzenia informacji i ostatecznych szczegółów. Mimo iż obydwaj giganci branży gier zaskakująco ociągają się przed przedstawieniem najbardziej wyczekiwanych szczegółów next-genów, informacje zmienione na ESRB dawały nadzieję na coraz bliższą prezentację Xboksa Series S  – i oto jesteśmy świadkami przecieku dotyczącego konsol Microsoftu.

Obecnie redakcja WindowsCentral zdradziła wszystkie plany. Dziennikarze otrzymali kompletne szczegóły dotyczące nowej generacji Microsoftu – informacje zostaną zaprezentowane na zbliżającej się imprezie.

Xbox Series X i Xbox Series S – cena i data premiery

Premiera Xboksa Series X i Xboksa Series S odbędzie się 10 listopada 2020 roku. Microsoft zaproponuje droższą konsolę za 499 dolarów (35 dolarów w abonamencie Xbox All Access), a tańszą wersję kupimy za 299 dolarów (25 dolarów w abonamencie Xbox All Access).

  • Xbox Series X – 499 dolarów
  • Xbox Series S – 299 dolarów

Xbox Series X i Xbox Series S. Cena i data premiery wyciekła! Zobaczcie oba next-geny

Microsoft nie dopilnował wyglądu Xboksa Series S – zdjęcie konsoli zaprezentował Brad Sams z Thurrott, a następnie pojawił się materiał wideo pokazujący dwa next-geny obok siebie. Potwierdziły się także plotki dotyczące wyglądu Xboksa Series S, który bryła podobna jest do Xboksa One X/S. Urządzenie jest białe, posiada charakterystyczny „grill” na obudowie pozwalający na chłodzenie konsoli, a co ważne: sprzęt nie posiada napędu. Z przodu znajduje się tylko port USB-a.

Co więcej, WindowsCentral potwierdza wydajność Xboksa Series S: jednostka oferuje około 4 teraflopy mocy obliczeniowej (RDNA2 – moc podobna do Xboksa One X), ale urządzenie posiada szereg funkcji nowej generacji, między innymi: szybkie wznowienie rozgrywki i ray tracing.

Xbox Series X i Xbox Series S w Polsce. Jakie ceny mogą pojawić się w sklepach?

Poznaliśmy aktualnie ceny Xboksa Series X i Xboksa Series S w Ameryce, ale możemy przypuszczać, że Xbox Series X zostanie w Polsce wyceniony na około 2200-2300 zł, natomiast Xboksa Series S kupimy za 1300-1400 zł.

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-series-x-and-xbox-series-s-release-date-and-price-finally-revealed https://www.thurrott.com/games/xbox/240519/xbox-series-s-revealed

Komentarze (362)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper