Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.09.2020 16:06
Hyrule Warriors: Age of Calamity
2282V

Hyrule Warriors: Age of Calamity to prequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Zobaczcie zwiastun

Nintendo właśnie zaskoczyło zapowiadając Hyrule Warriors: Age of Calamity. Jest to prequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild i produkcja zadebiutuje już w listopadzie. Zobaczcie pierwszy zwiastun nowej przygody.

Nintendo potrafi pozytywnie zaskoczyć. Firma właśnie potwierdziła, że przygotowuje z Koei Tecmo zupełnie nową produkcję – Hyrule Warriors: Age of Calamity to gra akcji osadzona 100 lat przed wydarzeniami z The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Gracze otrzymają szansę poznania wydarzeń, którymi żyliśmy w jednej z najlepszych gier tej generacji. Śmiałkowie przyłączą się do walki i poznają nowe informacje o Zeldzie, czterech mistrzach oraz Królu Hyrule.

Nintendo potwierdza, że w Hyrule Warriors: Age of Calamity wcielimy się w różnych bohaterów (między innymi Link oraz Zelda), a produkcja otrzyma nawet lokalną kooperację. Każda z postaci otrzyma szereg unikalnych umiejętności.

W Hyrule Warriors: Age of Calamity zobaczymy znany świat, ale z zupełnie innej perspektywy (jeszcze przed pojawieniem się Calamity Ganona) i fani mogą liczyć na bardzo szybką walkę – w trakcie pojedynków zmierzymy się z „armiami wrogów”. Istotnym elementem pozycji będzie historia, która otrzyma nawet przerywniki filmowe z nagranymi dialogami.

Jak widać Nintendo nie zapomina o swoich różnych IP. Ostatnio poznaliśmy szereg gier z Marianem w roli głównej, a teraz firma przypomina sobie o Zeldzie. Musimy jednak pamiętać, że właśnie zapowiedziany tytuł nie jest kontynuacją The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Hyrule Warriors: Age of Calamity zadebiutuje 20 listopada. W galerii znajdziecie kilka screenów.

 

Źródło: YouTube + informacja prasowa

Tagi: Hyrule Warriors: Age of Calamity Nintendo The Legend of Zelda Breath of the Wild