Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.09.2020 15:35
Xbox Live
1469V

Microsoft może wciąż zrezygnować z płatnego multiplayera przez Xbox Live Gold

Jednym z największych problemów konsol jest płatna rozgrywka w Sieci. Microsoft podobno wciąż planuje zrezygnować z obowiązkowej opłaty dla posiadaczy swoich konsol, ale wszystko przeciąga się w czasie. Jeff Grubb jest jednak pewien, że temat wciąż istnieje.

Od kilku miesięcy pojawiają się plotki dotyczące przyszłości Xbox Live Gold. Usługa nie jest już atrakcyjna i gracze coraz częściej narzekają na proponowane gry oraz płatny tryb sieciowy. Systematycznie słyszymy informacje o planie zrezygnowania z płatnego multiplayera i podobno decyzja może zostać nadal ogłoszona.

Temat rezygnacji z płatnej rozgrywki na konsolach Microsoftu poruszył Jeff Grubb z VentureBeat i dziennikarz jest przekonany, że Amerykanie nie porzucili pomysłu. Jeden z graczy zapytał redaktora o Xbox Live Gold i Grubb dał do zrozumienia, że wszystko zostało po prostu opóźnione – podobnie jak ceny, zapowiedź Xboksa Series X czy też informacje o grach z Xbox Game Pass.

Jestem przekonany, że decyzja dotycząca porzucenia płatnego multiplayera przed początkiem nowej generacji byłaby dla Microsoftu ciekawym ruchem. Już dzisiaj poznaliśmy bardzo atrakcyjną polską cenę Xboksa Series S i jestem przekonany, że brak konieczności płacenia za rozgrywkę sieciową byłoby dla wielu graczy dodatkową zachętą, by sięgnąć po Xboksa Series X lub Xboksa Series S.

Musimy pamiętać, że jest to wyłącznie plotka, jednak dzisiaj wszyscy gracze przekonali się, jaką siłę ma przeciek – Microsoft nie mógł dłużej ukrywać konsoli i postanowił przedstawić Xboksa Series S.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-live-multiplayer-may-still-become-free-rumor

Tagi: Microsoft Xbox One Xbox Series S xbox series x