Blade Runner: Enhanced Edition na pierwszym porównaniu. Pokaz filmików nowej jakości

Gry
1532V
Blade Runner: Enhanced Edition na pierwszym porównaniu. Pokaz filmików nowej jakości
Iza Łęcka | 07.09.2020, 09:34

Blade Runner jeszcze w tym roku powróci za sprawą ulepszonego wydania, a zbliżająca się premiera skłania Nightdive Studios do zaprezentowania pierwszego materiału ujawniającego poprawioną oprawę. Na dobry początek możemy się przyjrzeć przerywnikom filmowym.

Blade Runner: Enhanced Edition zostało zapowiedziane na początku tego roku, jednak dopiero po kilku miesiącach od ogłoszenia Nightdive Studios zaprezentowało namiastkę odświeżenia. Nie jest to pełny remake, więc gracze nie mogą zacierać rączek na „nową jakość”, ale twórcy starają się lekko poprawić grafikę oraz zapewnić zabawę w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. W pierwowzorze przerywniki filmowe działały w 15 fps, więc na materiale zobaczycie wyraźną różnicę w animacji.

Nie brakuje jednak głosów, że decyzja Nightdive Studios o usunięciu charakterystycznego „ziarna” z produkcji nie była trafiona – obecnie całość została wygładzona, co niekoniecznie wpisuje się w realia Blade Runnera.

Blade Runner: Enhanced Edition wciąż nie posiada daty premiery, ale pamiętajcie, że na GOG-u znajdziecie klasyczne wydanie. Trzeba jednak podkreślić, że nowa wersja będzie dostępna nie tylko na PC – deweloperzy zapowiedzieli przygotowanie konsolowego wydania. Powrót Blade Runnera może okazać się znakomitą okazją do poznania klasyka przez szerszą społeczność graczy.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/blade-runner-enhanced-edition-shows-off-its-remast/1100-6481863/

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper