Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.03.2020 15:23
Blade Runner: Enhanced Edition
1766V

Blade Runner: Enhanced Edition zapowiedziany! Wielki klasyk zmierza na konsole i ponownie na PC

Szykuje się wielki powrót serii Blade Runner. Jeszcze w 2020 roku zagramy w Blade Runner: Enhanced Edition i produkcja zmierza na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switcha oraz ponownie na komputery osobiste. Gracze mogą liczyć na poprawioną oprawę oraz wiele ulepszeń.

W połowie grudnia miałem okazję zapowiedzieć powrót klasycznego Blade Runnera, który został wskrzeszony przez magików z platformy GOG, a teraz otrzymaliśmy informacje o Blade Runner: Enhanced Edition. Za odświeżone wydanie odpowiada Nightdive Studios i Alcon Entertainment. Ten pierwszy tytuł ma doświadczenie w odświeżaniu klasyków – zespół zajął się między innymi System Shock i Turok: Dinosaur Hunter.

Blade Runner: Enhanced Edition zadebiutuje w 2020 roku

Blade Runner: Enhanced Edition zapewni znacznie lepszą oprawę, za którą będzie odpowiadała technologia stworzona przez Nightdive Studios – ich silnik (KEX) przetwarza klasyczny kod i przenosi go we współczesne realia. Gra będzie zawierała zaktualizowane modele postaci, animacje i przerywniki filmowe, a także obsługę rozdzielczości panoramicznej, dostosowanie klawiatury i kontrolera oraz wiele innych.

Stephen Kick, CEO Nightdive, zapowiedział nowe wydanie następującymi słowami:

„Blade Runner to wciąż oszałamiające osiągnięcie na każdym poziomie, więc podczas gdy używamy KEX do ulepszania grafiki i z szacunkiem podnosimy wrażenia z gry w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widziałeś, nadal zachowujemy wizję i rozgrywkę stworzoną przez Westwood w całej jej okazałości.”

Dyrektor generalny podkreślił, że technologia zapewni nowoczesny wygląd, ale pod względem rozgrywki otrzymamy klasyczne doświadczenie.

Blade Runner EE

Sprawdźcie kolejne informacje związane z serią:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/classic-blade-runner-video-game-be-restored-consoles-steam-1283768

Tagi: Blade Runner Blade Runner: Enhanced Edition