Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.12.2019 18:53
Blade Runner
2126V

Blade Runner został wskrzeszony przez magików z GOG-a. Pierwszy raz w cyfrze i bez DRM

Blade Runner powraca z dalekiej podróży. Po 22 latach gra jest ponownie szeroko dostępna za sprawą pracy ekipy z GOG-a. Twórcy otrzymali znaną produkcję i udostępnili ją na swojej platformie.

GOG systematycznie wskrzesza wielkie klasyki i najnowszą niespodzianką przygotowaną przez platformę jest Blade Runner. Produkcja Westwood Studios powraca po 22 latach i jest pierwszy raz dostępna w cyfrowej dystrybucji – sklep ponownie nie zawodzi i oferuje tytuł bez DRM.

Przeniesienie Blade Runnera nie było łatwe, ponieważ Polacy musieli współpracować ze społecznością ScummVM (program do uruchamiania klasycznych przygodówek z gatunku „wskaż i kliknij”) oraz ich aktualizacji silnika produkcji. To wszystko było niezbędne, by gra mogła działać na współczesnych urządzeniach.

Tak produkcję zapowiada GOG:

„Akcja Blade Runnera rozgrywa się w listopadzie 2019 roku. Jest to wizja przyszłości z kultowego filmu science fiction Ridleya Scotta z 1982 roku. Wcielasz się w rolę detektywa Raya McCoya. Twoje atuty to intuicja śledczego oraz futurystyczny sprzęt, ale czy to wystarczy, by odnaleźć zbuntowane androidy kryjące się pośród mrocznych uliczek skąpanego w deszczu Los Angeles? Znalezienie tych tak zwanych „replikantów” to niełatwe zadanie, bo wyglądają i zachowują się niemal identycznie jak prawdziwi ludzie. Stawiając czoło rosnącym dylematom moralnym, McCoy będzie zmuszony zakwestionować swoje własne człowieczeństwo. ”

Blade Runner pozwoli graczom poznać mocną i zarazem nieliniową historię, która została upiększona przez ponad 100 interaktywnych miejsc w stylu nori – nie brakuje tutaj także miejscówek znanych z filmu Ridleya Scotta.

Jesteście zainteresowani przyjemnością? Cena gry na polskim rynku to 34,99 zł, ale właśnie możecie skorzystać z 10% zniżki (31,59 zł). Wszystko dzięki Winter Sale na GOG-u.

Warto sprawdzić inne wiadomości o GOG-u:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: blade runner Virgin Interactive Westwood Studios