Blade Runner: Enhanced Edition

Blade Runner: Enhanced Edition

4,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 5.0
PS4 4.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nightdive Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
23.06.2022
Europa:
23.06.2022
Polska:
23.06.2022
Producent:
Nightdive Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
23.06.2022
Europa:
23.06.2022
Polska:
23.06.2022

Blade Runner: Enhanced Edition - opis gry

Blade Runner: Enhanced Edition to odświeżenie gry przygodowej opracowanej w 1997 roku przez Westwood Studios - dzięki współpracy Alcon Entertainment, Genuine Entertainment (związani z produkcją Blade Runner 2049) oraz Nightdive Studios (deweloper/wydawca) odświeżona wersja ukaże się na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC (prawdopodobnie Windows).

Produkcja jest odświeżoną wersją Blade Runner, przygodówki oryginalnie opracowanej przez Westwood Studios i wydanej przez Electronic Arts w 1997 roku na Windowsa - w 2019 roku udało się zarówno udostępnić grę w ramach cyfrowej dystrybucji na platformę GoG, co także przeportować na Linuksa oraz Macintosha. W ramach przebudowy odpowiedzialne za to Nightdive Studios zdecydowało się zmodernizować jedynie warstwę techniczną oraz wizualną, starając się przy tym zachować ducha klasyka czy nie zmieniając warstwy fabularnej z jaką można zapoznać się jedynie w rozgrywce dla pojedynczego gracza.

W ramach fabuły opowiedziana jest historia osadzona w uniwersum zaprezentowanym w filmie Blade Runner (w Polsce znanym także jako Łowca Androidów) z 1982 roku autorstwa Ridleya Scotta. Gracz pozna historię detektywa Ray'a McCock'a, który to w 2019 roku został wysłany do Los Angeles celem znalezienia zbuntowanych androidów. Zadanie to jest o tyle trudne, że istoty te są bardzo podobne do ludzi, a także zachowują się jak one - to sprawia, że protagonista zaczyna zadawać sobie istotne pytania na temat swojego człowieczeństwa.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper