Shenmue doczeka się adaptacji anime! Za stworzeniem serialu staną Crunchyroll oraz Adult Swim

Filmy i seriale
656V
Shenmue doczeka się adaptacji anime! Za stworzeniem serialu staną Crunchyroll oraz Adult Swim
Kajetan Węsierski | 05.09.2020, 09:30

Wygląda na to, że głośna marka, która przez ostatnie lata trafiała z rąk do rąk, doczeka się animowanej adaptacji. Za jej wykreowaniem staną dwa niezwykle doświadczone studia. 

Shenmue to dla wielu graczy wyjątkowo drogi tytuł. Dwie pierwsze części urosły do rangi kultu, a choć trzecia spotkała się raczej ze średnim przyjęciem, to wciąż ma wielu fanów, a twórcy stale poprawiają błędy i dodają doń nowe elementy. Oznacza to, że cały czas cieszy się niemałym zainteresowaniem, a gracze powracają do przygód Ryo z uśmiechem na twarzy.

Od kilku dni bardzo głośno jest o nadejściu "czegoś nowego" spod szyldu Shenmue. Spekulacje fanów płynęły w wielu kierunkach - od nowej odsłony i prequela, przez komiksy i filmy fabularne, aż po specjalną kolekcję ubrań i anime. Jak zdążyliście się domyślić po tytule newsa, chodzi o to ostatnie! W nocy potwierdzono, że powstanie animowana adaptacja kultowej serii

Serial ma trwać 13 odcinków i przedstawi wydarzenia, które znamy z gier.  Za reżyserię odpowie Sakurai Chikara ("One Punch Man", "Naruto"), a animacją zajmie się ekipa z Telecom Animation Film. W powstawanie, jako producent wykonawczy, zostanie zaangażowany także Yu Suzuki - twórca serii Shenmue.

Data premiery anime nie została jeszcze ujawnione, ale więcej informacji na ten temat ma zostać przekazane już dziś podczas specjalnego panelu Crunychroll. Jak tylko pojawi się więcej wiadomości na ten temat, na pewno Was o tym poinformujemy.

 

 

Źródło: https://twinfinite.net/2020/09/shenmue-anime-made-by-crunchyroll-adult-swim-is-in-development/

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych