Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.09.2020 04:00
the last of us 2 joel
5847V

The Last of Us 2 z zaskakującym wynikiem. Gra Naughty Dog to najczęściej kończona produkcja z PS4

Najnowsza przygoda Ellie podzieliła graczy, ale okazuje się, że wielu posiadaczy gry postanowiło zapoznać się z pełną historią stworzoną przez Naughty Dog. The Last of Us 2 wygrywa w zestawieniu ukończonych tytułów z God of War i Ghost of Tsushimą.

Sony chętnie dzieli się wynikami sprzedaży swoich największych IP, ale warto pochylić się nad inną statystyką. Jak wiadomo The Last of Us Part II oferuje ponad 23 godzinną historię, która potrafi wymęczyć nawet największych entuzjastów fabularnych tytułów. Gra nie należy do najłatwiejszych, ale jej wyzwanie nie jest związane z poziomem trudności, ale samą tematyką oraz przedstawionymi wydarzeniami.

Opowieść podzieliła fanów The Last of Us, ale nawet w tej sytuacji, to właśnie The Last of Us 2 to najchętniej kończona gra z PlayStation 4 – mówimy tutaj oczywiście o fabularnych produkcjach.

Taką wiadomość nie potwierdziło Sony, ale redakcja Ungeek sprawdziła ważny szczegół: aż 58% posiadaczy The Last of Us 2 zdobyło pucharek „What I Had to Do”, który otrzymujemy po ukończeniu gry. Dziennikarze zestawili ten wynik z innymi produkcjami z PlayStation 4:

  • Final Fantasy VII Remake – 53.3%
  • God of War – 51.8%
  • Marvel’s Spider-Man – 50.7%
  • Uncharted: The Lost Legacy – 50.3%
  • Detroit: Become Human – 49%
  • Ghost of Tsushima – 38.2%
  • Horizon Zero Dawn – 34.5%
  • Days Gone – 34%
  • Death Stranding – 29.3%
  • Red Dead Redemption II – 28.6%

W głównej mierze porównywano tutaj pozycje w otwartych światach, ale oczywiście zdarzają się wyjątki, ale nawet takie pozycje jak Detroit: Become Human nie osiągnęły tak dobrego wyniku, jak The Last of Us 2.

Na liście nie brakuje wielkich pozycji, których ukończenie zajmuje nawet grubo ponad 25 godzin, ale warto zwrócić uwagę, że tylko The Last of Us 2 z tej listy towarzyszyło tak wielkie poruszenie. Można w zasadzie dojść do wniosku, że choć gracze narzekali, to jednak i tak chcieli poznać tę historie.

Warto dodać, że The Last of Us 2 pierwszy raz w historii trafiło do promocji na PlayStation Store. Twórcy ostatnio potwierdzili przygotowanie dwóch małych nagród dla graczy, którzy ukończą grę z nowymi wyzwaniami.

The Last of Us 2 pucharek

Źródło: https://www.dualshockers.com/the-last-of-us-part-ii-most-completed-ps4-game

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II