Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.09.2020 16:29
PUBG Mobile
500V

PUBG Mobile zbanowany w Indiach. Gra znalazła się na liście 118 produkcji zakazanych w tym kraju

Gracze z Indii muszą szukać nowej rozrywki. Rząd właśnie potwierdził zbanowanie 118 produkcji z Chin i na liście znajdują się między innymi PUBG Mobile oraz Rise of Kingdoms. Ten pierwszy tytuł osiągnął tylko w tym kraju prawie 200 mln pobrań.

Ministerstwo Elektroniki i Informatyki z Indii właśnie potwierdziło usunięcie ze swojego rynku 118 aplikacji, które są podobno „szkodliwe dla suwerenności i integralności Indii, obrony Indii, bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego”. Wszystkie zbanowane aplikacje miały „kraść i potajemnie przekazywać dane użytkowników w sposób nieuprawniony”.

Sytuacja ma oczywiście związek z problemami na linii Chiny-Indie, ponieważ oba kraje od kilku miesięcy prowadzą graniczne walki. To właśnie z tego powodu rząd indyjski zakazał na początku używania TikToka oraz WeChata na terenie swojego kraju.

Teraz jednak zakaz został zwiększony i obejmuje 118 aplikacji. Największym zaskoczeniem jest oczywiście blokada dostępu do PUBG Mobile oraz PUBG Mobile Lite, ponieważ obie produkcje zostały pobrane prawie 200 mln razy w Indiach i posiadają miesięcznie ponad 50 mln aktywnych graczy. Była to najbardziej dochodowa gra w historii Indii.

Daniel Ahmad podkreśla, że PUBG Mobile posiadał coraz to większą scenę sportów elektronicznych oraz streamerów.

Warto przypomnieć, że w samym maju PUBG Mobile zarobił 226 mln dolarów, a duża wersja gry jest właśnie dostępna w PS Plus.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/pubg-mobile-and-other-chinese-apps-banned-in-india.279113/

Tagi: Bluehole Studios PlayerUnknown's Battlegrounds PUBG Mobile PUBG Mobile Lite