Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.06.2020 21:43
PlayerUnknown's Battlegrounds Mobile
336V

PUBG Mobile zarobił w maju 226 mln dolarów

Sensor Tower potwierdziło najnowsze wyniki mobilnego Playerunknown's Battlegrounds. Produkcja w samym maju wygenerowała rezultat, który jest nieosiągalny dla większości gier. PUBG Mobile to aktualnie najlepiej zarabiająca produkcja z całego świata.

PlayerUnknown's Battlegrounds jest wciąż rozwijany i oferuje graczom nowe atrakcje, jednak to PUBG Mobile może pochwalić się wyjątkowymi wynikami. Sensor Tower podsumowało ubiegły miesiąc i analitycy nie mają wątpliwości: gra jest najbardziej dochodowym tytułem na świecie.

PUBG Mobile w samym maju wygenerował przychód na poziomie ponad 226 mln dolarów. Mobilny Battle Royale notuje w ostatnim czasie sukces za sukcesem i w ubiegłym miesiącu gra osiągnęła 41% wzrost wyników względem tego samego miesiąca ubiegłego roku.

Trzeba na pewno zauważyć, że osiągi wygenerowane przez PUBG Mobile były możliwe dzięki między innymi pandemii. Według analizy Niko Partners w samych Chinach gry ze wszystkich platform zanotowały około 30% wyższe rezultaty rok do roku.

Warto przypomnieć, że PUBG trafił ostatnio na Stadię, a dodatkowo gracze na konsolach mogą ćwiczyć umiejętności na botach. Twórcy chcą w ten sposób pomagać mniej doświadczonym użytkownikom.

Źródło: https://www.scmp.com/tech/apps-social/article/3088369/tencents-pubg-mobile-rakes-us226-million-may-continuing-streak

Tagi: Bluehole Studios PlayerUnknown's Battlegrounds