Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.08.2020 19:49
GTA 6 jako czasowy exclusive na PS5?
5681V

GTA 6 jako czasowy exclusive na PS5? Trudno w to uwierzyć, ale to byłby prawdziwy system seller

Jedna z najgorętszych plotek ubiegłego roku powróciła za sprawą ostatnich informacji dotyczących przejmowania na wyłączność lub czasową wyłączność zawartości i gier przez Sony. Według doniesień – japońska korporacja negocjuje z Rockstar gigantyczną umowę, by GTA 6 było na pewien czas dostępne tylko na PS5.

Tytułem wstępu na pewno trzeba wyjaśnić, że jest to wyłącznie plotka, ale informacja powraca już trzeci raz. Teraz jednak pojawiają się faktyczne podstawy, by patrzeć na tę wiadomość z innej perspektywy.

Jak wiadomo na The Future of Gaming zapowiedziano next-genowe wydanie GTA 5 i produkcja zmierza na PS5 i Xboksa Series X. Sony kontynuuje współprace z Rockstar i będzie promować odświeżoną część Grand Theft Auto 5.

GTA 6 jako czasowy exclusive na PS5?

Teraz jednak powróciła plotka z ubiegłego roku – według najnowszych doniesień Sony i Rockstar negocjują gigantyczną umowę opiewającą na 750 mln dolarów, by GTA 6 było na początku dostępne wyłącznie na PS5. Czasowa ekskluzywność ma trwać zaledwie 30 dni.

Szczerze mówiąc trudno mi uwierzyć w taką informację, jednak jestem przekonany, że każda z platform (PlayStation 5, Xbox Series X, PC) zyskując wyłączność na Grand Theft Auto 6 zgarnia gigantyczną przewagę nad konkurencją. Pozycja Rockstar to zdecydowanie jedna z gier, dla której można kupić nową platformę lub wybrać odpowiednią sięgając po next-gena.

Warto tutaj na pewno przypomnieć ostatnie informacje, według których Sony zgłosiło się do większości deweloperów third-party z dużymi ofertami. Korporacja chce za pomocą ekskluzywnych gier i zawartości przekonywać graczy do PlayStation 5 – tak jak ma to miejsce ze Spider-Manem w Marvel's Avengers.

Źródło: https://www.vgr.com/gta-6-will-be-a-ps5-timed-exclusive/

Tagi: Grand Theft Auto 6 gta gta 6 playstation 5 PS5 Rockstar Sony