Iza Łęcka Iza Łęcka 10.08.2020 08:17
PS5 PlayStation5 Sony
2137V

PS5 otrzyma wiele gier na wyłączność od twórców third-party. Znamy szczegóły PlayStation Advantage

W następnych miesiącach powinniśmy coraz częściej słyszeć o marce „PlayStation Advantage”. Według najnowszych informacji, Sony nawiązało kontakt z większością deweloperów third-party, celem wykupienia gier lub zawartości na wyłączność. Oferty z Japonii były na tyle wysokie, że Microsoft ich nie przebił.

W ostatnich dniach gorącym tematem jest ekskluzywna zawartość przygotowana na PS5 i PS4 dla Marvel's Avengers. Sony pochwaliło się dodatkową zawartością na zwiastunie, prezentując jednocześnie nazwę „PlayStation Advantage”, o której w następnych miesiącach przyjdzie nam często słyszeć.

Już przed weekendem Imran Khan wspomniał o projekcie Sony, o którym zdecydował się powiedzieć nieco więcej, udzielając dodatkowych informacji. Zdaniem byłego redaktora Game Informera, japoński producent zgłosił się do większości głównych deweloperów third-party, by zapewnić ekskluzywne gry lub zawartość do produkcji na PS5.

"Nie ma większego zespołu  third-party, do której Sony nie zgłosiłoby się z pytaniem o różne oferty. Niektóre dotyczyły zawartości, inne gier, a jeszcze inne zawartości i gier. Nie jest tak, że Microsoft nie był skłonny [czegokolwiek-red.] zaoferować, po prostu nie chciał zapłacić ceny wywoławczej, ponieważ Sony jako pierwsze przyszło z dość wysokimi kwotami.

„Marka "PlayStation Advantage" i "Console Exclusive" będą bardzo często wykorzystywane w ciągu najbliższych kilku lat.”

Zgodnie ze słowami dziennikarza, Microsoft podobno nie był zainteresowany płaceniem tak wysokich kwot za tytuły na wyłączność lub kolejną, ekskluzywną zawartość do gier, co wykorzystało Sony, które często będzie miało okazję do promowania treści pod marką „PlayStation Advantage”.

Źródło: https://gamingbolt.com/sony-has-approached-most-major-third-parties-for-ps5-exclusivity-deals-rumour

Tagi: playstation 5 PlayStation Advantage ps5 sony