Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 16.08.2020 11:57
watch dogs legion
881V

Watch Dogs Legion - garść nowych informacji technicznych o grze od Ubisoftu

Mihai Alexandru Nuta, deweloper pracujący przy Watch Dogs Legion, wypowiedział się na temat aspektów technicznych w najnowszej odsłonie hakerskiej serii.

W połowie lipca mieliśmy okazję zagraćWatch Dogs Legion. Wojtkowi spodobała się obecna wersja odsłony skupiającej się na hakerach, mówiąc, że Ubisoft serwuje nowe doświadczenie. Od tego czasu francuska firma pokusiła się jedynie o opublikowanie zwiastunu, którego możecie obejrzeć pod tym adresem. Ubisoft w końcu postanowił przerwać ciszę i przedstawić garść konkretów nt. rzeczonej produkcji.

O trzeciej odsłonie marki wypowiedział się Mihai Alexandru Nuta. Deweloper zaznaczył, że Watch Dogs Legion będzie korzystał z funkcji, których w produkcjach francuskiego wydawcy jeszcze nie było. Mowa tutaj o wielu nowych elementach sterowania czy również audiodeskrypcji skierowanej dla niewidomych. Ustawienia napisów nie będą teraz ograniczone jedynie do wielkości - do naszej dyspozycji ma zostać oddane więcej opcji personalizacji ów elementu.

Według Nuty, nad HUD-em w najnowszym Watch Dogsie pracowali programiści, którzy wcześniej maczali palce w tymże aspekcie w seriach Far Cry, Ghost Recon i Assassin's Creed. Dzięki temu interfejs ma spodobać się każdemu odbiorcy, a w razie problemów, z łatwością będzie można go dostosować pod swoje potrzeby. Zespół skupia się także na wielu innych ułatwieniach dla osób niewidzących lub niesłyszących. Ubisoft chce, aby ów grupa graczy nie bała sięgać się po ich produkcje.

Na sam koniec Nuta podziękował redaktorom za testowanie tytułu w połowie lipca, a także płynące dzięki temu informacje zwrotne, dzięki którym mogą jeszcze bardziej dopracować trzeciego Watch Dogsa.

Premiera gry zapowiedziana jest na 29 października br. Trafi na PS4, XONE, PC, STADIA, a w późniejszym czasie na PS5 i XSX.

Źródło: https://gamerant.com/watch-dogs-legion-accessibility-options/

Tagi: Ubisoft Watch Dogs Legion