Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.08.2020 19:33
control alan wake
1581V

Alan Wake w Control! Gameplay potwierdza powrót pisarza

Remedy Entertainment zaprezentowało pierwszy gameplay z drugiego rozszerzenia do Control. W pierwszych 15-minutach DLC pojawia się Alan Wake. Twórcy potwierdzają również, że dwie gry dzielą to samo uniwersum, a Jesse Faden zna „znanego pisarza”.

Remedy Entertainment właśnie zaprezentowało pierwszy fragment z Control AWE, czyli drugiego, fabularnego dodatku do najnowszej gry studia. Twórcy prezentują sam początek, ale podobno najlepsze dopiero przed nami. Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ deweloperzy potwierdzili, że Control i Alan Wake dzielą uniwersum i Jesse Faden zna pisarza – Alan podobno zaginął kilka lat temu, a teraz okazuje się, że jest powiązany z Biurem.

Na przedstawionym fragmencie bohaterka Control przedziera się przez lokacje i ma wizje związane z Alanem. Deweloperzy potwierdzili, że z wielką przyjemnością ponownie wrócili do postaci pisarza i chętnie opracowali z nim nową opowieść. Na materiale zobaczycie także nową broń, a nawet mechanikę związaną ze światłem – autorzy chcą w ciekawy sposób wykorzystać swoje IP i naszą miłość do Alana Wake'a.

Choć dzisiaj Remedy Entertainment zbierze kilka pozytywnych opinii za przygotowane rozszerzenie, w Sieci wciąż pojawiają się negatywne komentarze dotyczące dziwnej praktyki związanej z aktualizacją Control do nowej generacji.

Zamierzacie grać w Control AWE? DLC zadebiutuje pod koniec miesiąca.

Źródło: https://www.psu.com/news/first-15-minutes-of-control-awe-expansion-gameplay-reunites-us-with-alan-wake/

Tagi: 505 Games control Remedy Entertainment