Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.08.2020 15:37
Control Remedy Entertainment
1835V

Control Ultimate Edition zapowiedziane i od razu krytykowane. Remedy ogranicza aktualizację do next-genów

Remedy Entertainment właśnie zapowiedziało kompletne wydanie Control. Gra w wersji Ultimate Edition otrzyma wszystkie rozszerzenia, ale gracze szeroko komentują decyzję deweloperów, którzy postanowili ograniczyć bezpłatną aktualizację do PlayStation 5 i Xboksa Series X.

Remedy Entertainment właśnie zapowiedziało Control Ultimate Edition i w wersji cyfrowej produkcja już 10 września zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych. Fizyczne wydanie zadebiutuje na koniec 2020 roku – wtedy też zadebiutuje cyfra na PlayStation 5 i Xboksa Series X. Next-genowe pudełka trafią do sklepów na początku 2021 roku.

Twórcy postanowili wrzucić do pudełka podstawkę ze wszystkimi dodatkami – nawet nadciągającym „AWE”, które w pewien sposób będzie połączone z przygodą Alana Wake'a. Rozszerzenie będzie dostępne jeszcze w tym miesiącu, więc wkrótce poznamy szczegóły powrotu utalentowanego pisarza.

Gracze jednak nie komentują samej zapowiedzi Control Ultimate Edition, a dość nietypową decyzję Remedy Entertainment. Twórcy postanowili ograniczyć bezpłatną aktualizację gry z PlayStation 4 na PlayStation 5 i Xboksa One na Xboksa Series X – opcja będzie dostępna wyłącznie dla graczy, którzy kupili Ultimate Edition.

Kupiłeś Control na premierę i chciałeś wesprzeć swojego ulubionego dewelopera? Teraz będziesz to musiał zrobić ponownie. Decyzja jest szeroko komentowana, ponieważ jak wiadomo gra Remedy Entertainment działała fatalnie na pierwszych konsolach aktualnej generacji. Wielu graczy może chcieć doświadczyć przygody na next-genie, ale teraz będą zmuszeni do kupienia drugiej wersji.

Źródło: https://505games.com/introducing-control-ultimate-edition/

Tagi: 505 Games control Remedy Entertainment