Iza Łęcka Iza Łęcka 11.08.2020 07:00
Cyberpunk 2077
4435V

Cyberpunk 2077 na nowych screenach wygląda świetnie. Twórcy wciąż nie są w „100% zadowoleni z walki wręcz”

Mimo debiutu Cyberpunka 2077 za kilka miesięcy, CD Projekt RED wciąż zajmuje się rozwojem jednego z ważnych elementów gry. Twórcy chcą usprawnić walkę wręcz, która ma sprawiać jak największą satysfakcję.

Kolejne Night City Wire pozwoliło przyjrzeć się kilku nowym materiałom: zobaczyliśmy między innymi nowy zwiastun opisujący życiowe ścieżki głównego bohatera, a deweloperzy przedstawili kilka broni V. Podczas drugiego materiału pojawiła się Thermal Katana, której wykorzystanie w trakcie kolejnych misji może przypaść do gustu wielu graczom.

Do kwestii walki wręcz odniósł się Paweł Kapała. Podczas wywiadu z VG247 deweloper stwierdził, że ten typ walki wciąż jest rozwijany i udoskonalany:

„Jesteśmy jeszcze kilka miesięcy przed premierą, a ja właśnie pracuję nad walką wręcz. Spędzamy dużo czasu próbując to udoskonalić i w zasadzie nie jesteśmy w 100% zadowoleni, głównie opinii na temat wyglądu uderzeń podczas pojedynków. Więc nadal nad tym pracujemy.”

Starszy projektant Cyberpunka 2077 potwierdził, że starcia już teraz prezentują się znacznie lepiej, ale zespół wciąż chce ulepszyć ów element, dążąc do jak najwyższego poziomu. Trzeba pamiętać, że pojedynki tego typu są dla CD Projektu RED niemałym wyzwaniem, ponieważ jak podkreślił Paweł Kapała – wcześniej studio specjalizowało się w grach z perspektywy trzeciej osoby.

Twórca zaznaczył również, że CD Projekt RED nie będzie ograniczać wyborów i tylko od gracza zależeć będzie, czy spróbuje ukończyć całą przygodę wyłącznie z bronią do walki wręcz np. kataną. Czy będzie to łatwe? Nie, bo przecież zawsze możemy spotkać na swojej drodze dwóch snajperów lub mierzyć się z przeciwnikami w helikopterze, a w sytuacjach o tak wysokim zagrożeniu wygodniej będzie sięgnąć po inny sprzęt.

Sprawdźcie najnowsze screeny prezentujące uroki Night City.

Cyberpunk 2077 - screeny - 2

Cyberpunk 2077 - screeny - 1

Źródło: https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077-cd-projekt-red-still-working-on-melee-combat-not-100-percent-happy

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077