Iza Łęcka Iza Łęcka 05.08.2020 08:07
Diablo Immortal
1238V

Diablo Immortal „całkowicie zredefiniuje pojęcie gry mobilnej”, ale nie liczcie na szybką premierę

Blizzard zareagował na liczne pytania dotyczące nowych produkcji z serii Diablo. Pełnoprawna kontynuacja potrzebuje jeszcze sporo czasu na rozbudowę, podobnie jak mobilne Diablo Immortal. Prace trwają, jednak nie możemy liczyć na rychłą premierę.

Diablo Immortal otrzymało w ubiegłym tygodniu nowy zwiastun, ale od początku roku deweloperzy nie pokusili się o opublikowanie nowych szczegółów dotyczących produkcji. Blizzard zareagował na sugestie graczy, czego efektem jest najnowszy wpis opisujący stan tytułu.

Zespół odpowiedzialny za Diablo Immortal realizuje swoje obowiązki z domu, ale nie przeszkadza to deweloperom poczynić dużych postępów w rozwoju mobilnej gry. Obecnie produkcja jest na dobrej drodze do „jednego z najważniejszych etapów” prac nad pozycjami Blizzarda – czyli wewnętrznych testów. Pracownicy studia z całego świata wkrótce otrzymają grę i będą dzielić się opiniami oraz sugestiami z deweloperami. Ten etap pozwoli zebrać wiele informacji zwrotnych i nadać kierunek kolejnym wersjom Diablo Immortal.

Wyatt Cheng, główny projektant gry Diablo Immortal, podkreślił, że mobilne Diablo ma zapewnić zupełnie nową jakość, jednocześnie prezentując znany system walki:

„Chcemy całkowicie zredefiniować pojęcie „gry mobilnej”. Musimy się więc upewnić, że w Diablo Immortal doświadczycie legendarnego systemu walki, z którego słynie seria Diablo. Dopracujemy go w najdrobniejszych szczegółach, troszcząc się, by spełniał wysokie standardy jakości Blizzarda i jednocześnie naturalnie pasował do docelowej platformy.”

Najbliższy etap (wewnętrzne testy) jest bardzo ważny dla całej pozycji, ale potwierdza też czarny scenariusz – nie możemy nawet marzyć o szybkiej premierze Diablo Immortal. Cheng zaznaczył, że „prace nad Diablo Immortal postępują”, jednak przez następne tygodnie lub nawet miesiące będą trwać testy, po których twórcy zajmą się dalszym rozwojem gry.

Diablo Immortal zostało zapowiedziane w 2018 roku, od pierwszym chwil spotykając się z gigantyczną krytyką. Sympatycy serii apelowali o anulowanie pozycji, ale sytuację nieco uspokoiła zapowiedź Diablo 4. W galerii znajdziecie najnowsze screeny z mobilnego Diablo.

Diablo Immortal screen 1

Źródło: https://news.blizzard.com/pl-pl/diablo3/23494812/aktualizacja-diablo-immortal-2020-w-polowie-roku

Tagi: blizzard Diablo Immortal NetEase