SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.11.2018 12:40
Fani chcą anulowania Diablo Immortal, a Blizzard pracuje nad wieloma grami
2953V

Fani chcą anulowania Diablo Immortal, a Blizzard pracuje nad wieloma grami

Zapowiedź Diablo Immortal wywołała lawinę negatywnych komentarzy dotyczących planów Blizzarda, więc korporacja stara się wyjaśnić zamieszanie. Gracze mogą mieć pewność, że aktualnie trwają prace nad kilkoma dużymi produkcjami.

Jeszcze przed BlizzConem otrzymaliśmy krótki materiał, na którym Blizzard potwierdził prace nad różnymi projektami z uniwersum Diablo. Następnie firma ostudziła oczekiwania fanów, by na wydarzeniu pokazać Diablo Immortal. Sytuacja nie spodobała się wyznawcom marki.

Diablo Immortal to początek. Blizzard wrzuci na urządzenia mobilne wszystkie swoje IP

Blizzard walczy z wielkim kryzysem wizerunkowym, więc przedstawiciele firmy chętnie udzielają wywiadów, w których tłumaczą sytuację. Na ostatniej konferencji pojawił się Allen Adham i współzałożyciel korporacji podkreślił, że czasy się zmieniają:

„Wielu z nas w ciągu ostatnich kilku lat przeszło od wielogodzinnego grania na PC do wielogodzinnego grania na smartfonach, a wielu z naszych najlepszych programistów pracuje obecnie nad nowymi tytułami mobilnymi we wszystkich naszych IP.”

Firma tym samym potwierdziła, że tworzy wiele mobilnych gier. Adham zaznaczył, że część jest rozwijanych z zewnętrznymi partnerami (jak Diablo Immortal), ale nad niektórymi pracują wyłącznie wewnętrzne zespoły studia.

„Dzisiaj w Blizzardzie mamy więcej nowych produktów w rozwoju niż kiedykolwiek w naszej historii, a nasza przyszłość jest bardzo jasna.”

Blizzard pracuje aktualnie nad kilkoma projektami z samego uniwersum Diablo, więc możemy oczekiwać Diablo Immortal oraz Diablo 4, Diablo 2 HD lub kolejnych dodatków? Na jakiekolwiek konkrety musimy zaczekać, jednak korporacja „nie zapomniała” o swoich oddanych sympatykach. 

Co na to fani? Już blisko 39 tysięcy graczy podpisało petycję „Make Blizzard Geat Again”, w którym pojawia się prośba o anulowanie Diablo Immortal.

Źródło: https://www.mcvuk.com/business/many-of-our-best-developers-are-now-working-on-new-mobile-titles-across-our-ips-says-blizzard

Tagi: blizzard diablo diablo 2 hd diablo 4 diablo immortal NetEase