Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.11.2018 23:02
Diablo Immortal oficjalnie! Nowe MMOARPG nadciąga
6976V

Diablo Immortal oficjalnie! Nowe MMOARPG nadciąga

Od wielu miesięcy pojawiały się przecieki dotyczące nowych projektów ze świata Diablo i właśnie otrzymaliśmy konkrety. Blizzard pracuje nad mobilnym Diablo, który ma zapewnić mnóstwo przyjemnej rozgrywki graczom na wszystkich urządzeniach.

Blizzard kilka miesięcy temu zapowiedział prace nad „wieloma projektami w uniwersum Diablo” i właśnie poznaliśmy szczegóły. Twórcy zdecydowali się zapewnić sieciową produkcję, która ma trafić do bardzo szerokiego grona odbiorców.

WarCraft 3 Reforged oficjalnie! Blizzard wskrzesza kolejny tytuł

Diablo Immortal to mobilna, fabularna gra akcji typu MMO(MMOARPG). Za produkcję odpowiada Blizzard we współpracy z NetEase. Gra zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android.

Fabuła Diablo Immortal została umiejscowiona między wydarzeniami znanymi z gier Diablo II: Lord of Destruction i Diablo III.

Kamień Świata został zniszczony, jednak w jego splugawionych odłamkach wciąż tli się wielka moc. Sługi Diablo pragną wykorzystać tę potęgę, by przywrócić do życia Władcę Grozy.
Archanioł Tyrael uznawany jest za zmarłego, a rodzaj ludzki musi stawić czoła skutkom jego czynów. Zepsucie wsącza się w ziemię z odłamków splugawionego Kamienia Świata, przywołując pradawne zło, które pragnie posiąść moc kamienia i wykorzystać ją, by przejąć kontrolę nad śmiertelnikami.

Gra charakteryzuje się następującymi elementami: 

 • Niepowtarzalne obszary i podziemia - Od spokojnego miasteczka Wortham aż po starożytną bibliotekę Zoltuna Kulla, krainy przedstawione w grze Diablo Immortal są pełne znajomych twarzy i nowych wyzwań dla graczy. Czy pomożesz Valli i jej nauczycielowi na Morzu Szassarskim, czy może zapuścisz się w głąb Grobowca Fahira – ucznia Akarata żyjącego setki lat temu? A może weźmiesz szturmem Zapomnianą Wieżę Hrabiny i raz na zawsze położysz kres jej krwawym rządom? Przed tobą nieograniczone możliwości, a wybór należy do ciebie.
 • Wieloosobowa gra akcji w twojej kieszeni - Spotkaj innych pogromców demonów przemierzających świat Sanktuarium i dołącz do ekspedycji w głąb mrocznych i zdradzieckich podziemi. Odwiedź miejsca spotkań graczy, jak Zachodnia Marchia, i dobijaj targu z miejscowymi kupcami, by wkrótce wyruszyć raz jeszcze na spotkanie przygód. Dołączaj do grup, aby brać udział w rozgrywających się na całym świecie dynamicznych wydarzeniach. Zjednocz siły z innymi graczami, by pokonać sługi Skarna, i zdobywaj wspaniałe nagrody.
 • Zachodnia Marchia - Przemierzaj gwarne ulice Zachodniej Marchii sprzed czasów podboju Maltaela. Miasto tętni życiem, a przybysze z całego Sanktuarium sycą oczy widokiem wspaniałych budowli, bogatych świątyń i potężnych warowni. Zachodnia Marchia to miejsce, gdzie znajdziesz wszystko, czego może potrzebować poszukiwacz przygód. To tutaj uzyskasz dostęp do kupców i swojej skrytki, spotkasz innych awanturników, a także zrelaksujesz się i wypoczniesz przed kolejną niebezpieczną eskapadą.
 • Gra zaprojektowana z myślą o urządzeniach mobilnych - Gra Diablo Immortal jest projektowana od podstaw z myślą o platformach mobilnych w celu zapewnienia graczom jak najlepszych wrażeń na urządzeniach z ekranem dotykowym. Intuicyjne komendy, gesty i sterowanie dotykowe dają ci pełną kontrolę nad twoim bohaterem. Pokonaj niezliczone hordy demonów z taką łatwością, jak przy sterowaniu kontrolerem lub klawiaturą i myszką.
 • Bezbłędnie wymierz sprawiedliwość wrogom - Sterowanie kierunkowe ułatwia poruszanie się po świecie. Zabijanie mieszkańców piekła jest tak proste jak przytrzymanie kciuka na umiejętności na pasku skrótów. Wyceluj, a następnie puść przycisk, aby rozpętać zagładę wśród nieprzyjaciół. Uzyskuj szybki dostęp do mikstur, aby stopniowo odzyskać zdrowie, i dodaj ostatnio zdobyte łupy do swego ekwipunku jednym dotknięciem ekranu.

W Diablo Immortal otrzymamy dostęp do sześciu klas postaci:

 • Barbarzyńca - Wędrowiec bezdroży i mistrz oręża. Barbarzyńcy, którzy ocaleli po zniszczeniu Góry Arreat, przemierzają świat i rzucają wrogów na kolana dzięki zaciekłym atakom oraz potężnemu orężowi.
 • Mnich - Szybki i zwinny uświęcony wojownik oraz mistrz sztuk walki. Mnisi ucieleśniają wolę swego ludu i ojczyzny – Iwogrodu – a przede wszystkim Tysiąca i Jednego Boga. Atakują z szybkością błyskawicy i przemieszczają się po polu bitwy, zasypując wrogów gradem ciosów, zanim przeciwnicy zdołają wyprowadzić kontratak.
 • Czarownica - Zbuntowana adeptka i żywy przekaźnik mocy tajemnej. Czarownicy manipulują mocą tajemną, by atakować wrogów z oddali. Mogą zdezintegrować przeciwnika i obrócić go w pył, zamrozić jego ciało, a następnie je roztrzaskać, lub spalić go, aż zostaną z niego jedynie dymiące szczątki.
 • Krzyżowiec - Opancerzony kolos i gniewny zelota. Orężem krzyżowca jest wiara. Odziani w potężną zbroję i nacierający na wrogów z korbaczem w dłoni krzyżowcy przemierzają krainy Sanktuarium, by niszczyć zło tam, gdzie na nie natrafią i okazywać piekielnym mocom swą niewzruszoną siłę woli.
 • Łowczyni demonów - Mściwa zabójczyni i mistrzyni kuszy. Łowcy demonów to niestrudzeni, samozwańczy mściciele, którzy atakują z oddali. Dręczą ich tragiczne wydarzenia z przeszłości: ich rodziny zostały zamordowane przez mieszkańców Płonących Piekieł. Łowcy demonów łączą w sobie żelazną dyscyplinę i bezbrzeżną nienawiść do piekielnych pomiotów. Nie spoczną, dopóki nie dopadną swej zwierzyny.
 • Nekromanta - Przywódca umarłych mający władzę nad życiem i śmiercią. Kapłani Rathmy pragną zaprowadzić na świecie równowagę. Korzystają z władzy nad życiem i śmiercią, by uwolnić Sanktuarium zarówno spod wpływów Płonących Piekieł, jak i Królestwa Niebios.

Już teraz możecie wyrazić chęć uczestnictwa w zabawie:

Tagi: Blizzard Diablo Diablo Immortal NetEase