Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.08.2020 18:53
Final Fantasy XVI
1522V

Final Fantasy XVI z pewną ekskluzywnością na PS5. Pokaz odbędzie się „szybciej niż większość ludzi myśli”

Sony i Square Enix mają szykować się do wielkiej prezentacji Final Fantasy XVI. Gra może podążyć drogą Final Fantasy VII Remake i na początku trafić wyłącznie na konsolę Sony. Informację potwierdził jeden ze znanych informatorów.

Square Enix oficjalnie wypowiada się wyłącznie na temat Final Fantasy VII Remake 2 – jak wiadomo gra będzie potrzebować więcej czasu z powodu światowego kryzysu, ale deweloperzy chcą wrzucić przygodę na rynek „najszybciej jak to możliwe”. Nie znamy konkretów, jednak bardzo możliwe że na początku usłyszymy o innym tytule z tego uniwersum.

Navtra to jeden z informatorów z ResetEry, który jest zweryfikowanym użytkownikiem – jego informacje były sprawdzane przez moderatorów. Teraz Navtra wspomniał na forum, że pokaz Final Fantasy XVI odbędzie się „szybciej niż większość ludzi myśli”.

Sony według przedstawionych informacji zadbało o kolejną współpracę ze Square Enix i PS5 otrzyma „jakiś rodzaj” ekskluzywności z Final Fantasy XVI. Nie znamy szczegółów, ale firma zadba o czasową wyłączność lub po prostu może wykupić przykładowo dodatkowego bohatera – jak to widzimy w przypadku Marvel's Avengers.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że informator jest przekonany o dobrym stanie gry. Final Fantasy XVI ma prezentować lepszą jakość od pokazanego Project Athia, a ujawnienie tytułu zostało podobno przełożone.

Warto przypomnieć, że już w maju pojawiły się plotki, według których Square Enix chce podczas letnich imprez pokazać dwie gry – nowe IP (już widzieliśmy) oraz właśnie Final Fantasy XVI.

Źródło: https://gamingbolt.com/final-fantasy-16-announcement-closer-than-most-people-would-think-rumour

Tagi: Final Fantasy 16 Final Fantasy XVI Square Enix